Mardilaupäeval. Värvides

Sügismasendusega võideldes olen nüüd ära proovinud kõik tuntud nõksud. Ostnud riideid (värvilisi). Ostnud uue huulepulga ja roosi rindapanekuks. Lasknud ennast Surnumere sooladega masseerida. Täna hommikul käisin juuksuri juures ja lasin lõigata ja värvida. (Täna õhtul võtan end kokku ning tutvun kontojäägiga.) Mida veel teha annab? Esmaspäeval lähen näiteks verd andma?

Nädalavahetus on pisut leevendanud ka seda mina-pean-üksi-rabama-tunnet.

Ja mõned suured mured on isevoolu lahenenud. Näiteks küsimuse, mida teha kooli isadepäevapeoga, lahendas poiss ise enne peopäeva haigeks jäädes.

Ning kui reedesel võistlusel kurtis Suure Venna sõbrapoisi ema oma noorsandi vaevalist puberteeti, pidin ma üllatusega tõdema, et viimastel nädalatel on matemaatika koduste ülesannete rohkus ja keerukus puberteedi kuidagi tagaplaanile tõrjunud. Aga me kõik elame muudkui kaasa. Mina jagan soovitusi minna õpetaja juurde konsultatsiooni. Kõrreke üritab tubli matemaatikuna aidata – mille peale poiss väidab, et tema ei saa sellest seletamisest aru. Väikevend enamasti räägib tähtsalt (ja mitu korda), kuidas tema sai kõik matemaatikaülesanded juba koolis valmis. Kõige rohkem on ilmselt kasu härrast, kes aitab skaibi teel sageli hiliste öötundideni murde korrutada ja jagada. Selle tegevuse juures on omakorda kinni minu kaameraga läpakas… Aga jah, puberteedi all me tõesti hetkel ei kannata. Ainult matemaatika.

Lahenemas on ka küsimus, mida kinkida tütrekesele lähenevaks neljateistkümnendaks sünnipäevaks. Tema soov on kindel: tehnilised lahendused isalt ning juuste siniseksvärvimine ema kulu ja kirjadega. Toredad, lihtsad ning eakohased kingisoovid!

Aga homme on isadepäev ning meil on külmkapis kirju koer – ning tütar Kõrreke teadis koguni, et inglise keeles kutsutakse seda hoopiski rocky road – juba valmis. Kõrreke tegi, Väikevend abistas pisut. (Suur Vend esindab perekonda mardisantluse vallas.) Ühed mardisandid on juba meilgi käinud.

3 thoughts on “Mardilaupäeval. Värvides

 1. Paula ütles:

  Minu tütar tahtis sama vanalt ka juukseid siniseks värvida. Õnneks oli suvi ja praktiline meel ütles, et ära pleegib. Kui tuli sügis siis ei olnud teema enam aktuaalne. Jõudu teile!

 2. Indigoaalane ütles:

  Malviina, helesiniste juustega tütarlaps.
  Mu meelest on sinine äge:)

 3. Kertu ütles:

  Tahaksin ka siniseid juukseid..Selliseid, mida blue ombre hair nime all netis näha saab aga tundub väga töömahukas ettevõtmine..
  On ju ilus: http://25.media.tumblr.com/tumblr_md56riYsAM1raq3d7o1_500.jpg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s