Tõesti liiga pikk ehk loodame parimat

Eile käisime Mammaga kontserdil. Beethoveni sonaadid tšellol ja klaveril. Ei mäletagi, millal ma viimati kontserdimaja rohelisel toolil istusin. Ilmselt kunagi aasta alguses? Mammaga kahekesi on kõik samamoodi, nagu lapsepõlves. Muusika, kohv ja üks trühvlikomm. Reedene õhtu kõigele lisaks.

Ning seda, millal uuesti, seda ju ka ei tea.

Argiseid päevi on olnud nii- ja naasuguseid. Olen öösiti halvasti maganud. Muretsen ameeriklaste pärast ja olen põnevusega meie teleka ainsast olemasolevast võõrkeelsest uudistekanalist seda realtyt jälginud. No on põnev, ei saa salata!

Mitmel hommikul on Väikevend küsinud – ema kas me ei peaks minema hakkama? (No tavaliselt on ikka vastupidi, uksel seisab võtmeid närviliselt kõlistav ema me-oleksime-juba-viis-minutit-tagasi-pidanud-välja-sõitma– mantra saatel.)

Tõsi, ka töölt tagasi jõudes on seisud reality-shows enam-vähem samad. Ühel hommikul kallasin järelejäänud kohvi oma termostassi, kuid unustasin selle klõpsu sulgemata. Nüüdseks on kott pestud, kuivatatavad asjad kuivatatud ning kui aega saan, lähen ostan uue märkmiku ka. (Mu lemmikäekott on minusuguste jaoks ettenägelikult disainitud eemaldatava ja pestava voodriga.)

Spordiuudiste vallast – noorem poeg vahetas spordiala ning suurem sai võistlustel viga. (Ja kus siin uudis on?) Loodame mõlemal puhul parimat.

Viimaste taudiohvrite kasvaid numbreid vaadates tekib muidugi hirm. Et kauaks seda otsapidigi tavalist elu enam.

Leppisime õpilasega kokku järelevastamisaega ning ma lubasin, et ta võib järgmise nädala algul peale tunde küll, aga peab arvestama, et mul on vaja neljaks juuksurisse jõuda.

Tukka on tõesti vaja lõigata, nentis neiu mind takseerides.

Loodan südamest, et esmaspäeval ikka veel saab. No on tõesti vaja lõigata!

5 thoughts on “Tõesti liiga pikk ehk loodame parimat

 1. myaly ütles:

  Toredad ajad. Omal ajal poleks küll julgenud midagi sellist õpetajale öelda.

  • iibis ütles:

   Nojah. Kolleegile, minust mõned aastad vanemale stiilsele prouale ütles viienda klassi klutt, märgates õpetaja värsket juuksuriskäiku: ma arvasin, et nii vanad inimesed ei värvi enam juukseid!

   • punanemammu ütles:

    Poja algklassijuhataja õpetas juba varakult märkama ja komplimente tegema. See oskus ei jookse mööda külgi maha ka aastaid hiljem. Poisi õpetajad on kiitnud tema tähelepaneliku silma ja komplimentide tegemise oskust, mis panevad vanema kooliõpetajatel põsed õhetama ja pisut kohmetuma. Tore kui märgatakse 🙂
    Mis ala kasuks Väikevend otsustas?
    Suurele vennale kannatliku meelt vigastuse ravimisel.

   • iibis ütles:

    Kannatlik meel kulub ära, loodame parimat. Karkudega liikumine peaks vähemasti käsivarred vormis hoidma.
    Väikevend proovib kätt ja jalga kergejõustikus.

 2. punanemammu ütles:

  Mul üks laps proovis ka jalgpallile vahelduseks kergejõustiku (jooks ja hüpped)…3 kuud. Naases tagasi jalgpalli juurde. Tuleb proovida ja katsetada erinevaid võimalusi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s