Kosmos ja kassiliiv

Nii komme kui peavalutablette kulub viimasel ajal palju. Nädal on küll veel poole peal, aga väsimus on korralik. Raamatu asemel kipub töölt tulles valikuks pigem ETVs nähtav Ämmaemanda sari. Mis, ma saan ju aru, koosneb klišeedest ja etteaimatavatest süžeekäikudest, aga ikkagi tundub võluv ning aitab argipäevad õhtusse.

Kusjuures, tegelikult pole sündmusi üldse vähe ja emotsioonegi jagub. (Ja ma ei räägi siinkihal poliitikast!) Väikevend näiteks on ära tüdinenud jalgpallist ning tahab naasta korvpalli. Siis oli ühel päeval tohutu kirgede torm teemal ma ei taha kokanduses selles rühmas olla kuni harraste palveteni paluda õpetajalt luba, et ta saaks üksinda kokata. Asi lõppes sellega, et ta sai oma rühma bossiks ning koguni õpetajalt oma toiduvalmistamisoskuse eest kiita. (Mulle toodi ka kaneelisai ja pizzatükk maitsta. Olid head!)

Nädala alguse poole oli mul oma klassiga teatrisseminek, ja kuna pilet oli parasjagu üle, oli Väikevend kõigeks valmis, et minuga kaasa saada. Lubas koguni, et hakkab vabatahtlikult kassi liiva vahetama. (See oli enne Kõrrekese ülesanne, kui ta veel meie juures oli.) Kaasa ta sai. Ning tegelikult – Kosmose-tükki võiks täiesti soovitada. Saab küll teha noorteetendust nii, et ei ropendata ega vägivallatseta ja ikkagi on huvitav. Ka sihtgrupile. (Nagu Väikevend kokku võttis: seda võiks isegi siis vaadata, kui saksa keelest ära ei saa.)

E-etteütleuses tegin täna ühe vea – no ikka kuidagi ei õnnestu veatult kirjutada. See õnnetu tuljak! No muidugi kirjutatakse tantsu nimi väikese algustähega.

Väikevend on seevastu õppinud Rubiku kuubikut kokku panema. Kahtlemata on see väga vajalik oskus. Selleks on isegi valmeid olemas. (Kahju, et koolis vajalikud matemaatikavalemid sama paeluvad pole!)

Täna vahetas Väikevend ära kassiliiva. Koolist tulekuga jäi aga lootusetult hilja peale ning jalgpallitrenni ei oleks enam kuidagi jõudnud. (Klassijuhataja tahtis rääkida, siis jäi poistega pinksi mängima ja siis napilt bussist maha.) Eks ma pean vist vana korvpallitreeneriga ühendust võtma.

4 thoughts on “Kosmos ja kassiliiv

 1. Anonyymne AK ütles:

  Suur täht tuleb ikka rohkest kompvekide nautimisest 😛

 2. sehkendaja ütles:

  Minule selle aasta etteütlus meeldis. Oli kuidagi eluline, sisaldas lauseid ja sõnu, mida päriselt ka tarvis läheb. Ja lõpus see enamik/enamus! Pole “kontradmirale” ja “vegetariaane”, mis varemalt ette loetud ja mida ükski inimene reaalselt ilmselt kunagi ei kasuta. (Kooliuusik oli sel korral võõras sõna, aga ilmselt tahetakse propageerida). AGA. Mulle tundus, et mul ei olnud vigu sel aastal – ja nüüd sinu postitust lugedes läksin kohe kontrollima, sest ma kindlasti ei kirjutanud “Tuljakut” väikse tähega. Näen, et jah, isegi on lubatud tantsunimena (=polka), aga põhiversioonis on ikka suure tähega ja jutumärkides. https://vikerraadio.err.ee/919767/e-etteutluse-korrektne-kirjapilt

  • iibis ütles:

   Minu loogika oli see, et on tants ja mitte laul – nii saigi mul Tuljak, aga mitte “Tuljak” või tuljak. Jääb alatiseks meelde.

   • nodsu ütles:

    Aga tantsunimedel on ju sama loogika nagu mis tahes teoste omadel. Kui on üldnimetus (à la “kankaan” (vrd “sonett”), siis väikese tähega, kui pealkiri, siis jutumärkides jne.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s