Ilusad ja huvitavad asjad sel nädalal

Ootamatult tabas mind neljapäeva – tegelikult muidugi reede, nagu Epp ütles –  hommikul naistepäev. Ma olin selle unustanud, kuid kui ma hommikul munavõileiba tegin, saabusid kohalikud härrased kolme roosiga. Suur Vend selgitas, näol tähtis ilme: Nüüd ei tohi ma küll selliseid tähtpäevi unustada.  (Nojah, kuu aega pruudiga – äkki keegi veel ei tea? –  on senini hästi mõjunud, kui mitte arvestada tema pangaarvet.) Hiljem tööl sain veel häid soove ja lilli ning päeva saldoks jäi lisaks kolmele roosile ka üheksa tulpi, pisut šokolaadi, mõningad kallistused ja üks pulgakomm. (Viimase ulatas mulle pidulikult üks viiendas klassis õppiv härrasmees.)

Iseeendale lubasin naiste-(või palga?)päeva puhul uue mopi – vana oli eelmisel nädalal minu raske koorma all murdunud. Võtsin selle ka kohe kasutusse.

Tütre ja ta peika jaoks tähendab nädal kolimist, leidsid ja endale tillukese korteri, kuhu nad eilse seisuga on suurema osa oma asju kohale viinud. Eile aitas neid peika isa, täna lähen mina ja aitan ära kolida basiilikupotid ja peika kaabud. Eilsel õhtul nägin nende pesakese puhtjususlikult ära ka. Juhus seisnes selles, et mulle helistas Mamma, kellel olid käinud külalised. Mamma kurtis, et tal oli üks kook täitsa üle jäänud. (Kana oli ka üle jäänud, aga sellest ma loobusin.) Lubasin koogi ära tuua, kuid siis mõtlesin, et ehk kuluks see kook just kolimisest kurnatud lastele. Lapsed palusid, et ma ostaks ka juust ja tikke ja nii ma siis läksingi. Pisike korter oli täis kaste raamatutega ja osadeks lahti võetud mööblit. Lapsed olid rõõmsad, olid juba seadnud töökorda vinüülimängija (Arvo Pärdi plaat oli parasjagu peal). Jõime sealsamas kastide vahel teed. Tundus, et kodumängimine pakub neile suurt lõbu.

Väikevend seevastu naudib tõelist hiirte pidu – kuna vend on hõivatud küll UPT, küll pruudiga (no ja trennis käib ka endiselt!), siis on tema saanud enamasti vaba voli mängida Suure Venna mängukonsoolis.

Kassid ajavad karva ning võtavad juba mõõduka kestvusega õhuvanne. Kevad pole enam kaugel!

7 thoughts on “Ilusad ja huvitavad asjad sel nädalal

 1. ritsik ütles:

  Oo, lastel lausa väljakolimisfaas! Kas oleks kohane õnne soovida, lohutavalt õlale patsutada või mõlemat?
  Meil tahab ainult pesamuna välja kolida, sest tal pole oma tuba..

  • iibis ütles:

   No tegelikult kolis tütar juba sügisel peika juurde, aga nüüd siis täiesti omaette. (Oma tuba oleks kodus olemas küll…) Tunded ongi mitmesugused. Aga kuna peika on tore, ja nad näivad tõesti ülimalt üksmeelsed, siis tuleb ikka rohkem rõõmustada!

 2. epp ütles:

  Naistepäev neljapäeva hommikul kõlab ootamatult küll!

  • iibis ütles:

   Seda minagi! Kes oleks osanud arvata!

   • epp ütles:

    Mind ta tabas jälle väga romantiliselt reede hommikul, kui härra mind tööle saates hoolitsevalt teatas: “Ja tead, täna on naistepäev. Ma igaks juhuks ütlen, muidu sul on äkki koolis piinlik, kui kõik teised teavad ja sina ei tea.” (No pärast tulid siiski lilled ka.)

   • iibis ütles:

    Näed, läkski segi. Oota oma kasvanud nädalakoormuse mõju ära. (Ma võin ju vähemalt loota, et Sul hakkab samamoodi segi minema?)

 3. epp ütles:

  No mul on see õnneks ajutine (poolteist nädalat veel ja tõmbab natuke tagasi), aga jah, annab juba tunda küll ja mitte vähe! Eile õhtul näiteks ärkasin umbes tund aega pärast vanniminekut külmas vees ja kottpimedas vannitoas (lamp on liikumisanduriga). Õnneks raamat oli kukkunud käest põrandale, mitte vanni. Ja umbes kuuenda järjest antava tunni ajal avastan harilikult (enamasti õpilaste näoilme põhjal), et olen äsja kuuldavale toodud üldiselt üsna loogilises lauses mõne sõna asendanud mõne teise, täiesti suvalisega. Noh, stiilis: “Kõrvallause lõppu käib harilikult kurk.”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s