Kui ema käib pealinnas

Täna käisin – meeldivad töökohustused! – õpilastega pealinnas. Sest ikkagi Mägi Kumus, eks ole.  Viisin hommikul Väikevenna tavalisest paarkümmend minutit varem, lohutades teda topsitäie tanklakakaoga.

Kõik leppisime kokku. Trenn, saksa keele õppimine ja nii edasi.

E-päeviku tagasiside oli Väikevennale tüüpiline – inglise keeles küll 100%, kuid samas märkus, et tööde vihik kodus. (Hiljem, õhtul vaidlesime, kas see hüüumärk oli kiitus – Väikevenna teooria järgi, tunnustamaks sajaprotsendilisust või märkus, laitmaks vihiku kojuununemist – minu arvamuse järgi.)

No vot, ja kui ma siis parasjagu Mägi suurepäraseid Norra maastikke imetlesin, sain esimese sõnumi. (Väikevend ei leidnud jalgpallipuutsasid.) Kui olin jõudnud Saaremaani, sain teise sõnumi – Suurelt Vennalt, küsimusega, kas ta jalgpallurilitsents oli uuendatud. Täna olevat tähtaeg. Ning täna, õigupoolest just Saaremaa maastike vahel, ma sellest ka esmakordselt kuulsin.

Üritasin asja sealsamas korda ajada, kuid selgus, et minu telefonis olev identifikatsioon võimaldas küll leheküljele sisse logida, kuid mitte allkirjastada. Vahepeal sain Väikevennalt veel sõnumeid reportaažist puutsade otsimise kohta.

Ta oli väga pettunud, sest klassiõde kutsus külla, aga temal pidi olema trenn, ja siis ta tuli koju. Ta oli väga kuri. Tossud jäid leidmata, ning kui ma täpsustavalt küsisin, kelle peale ta siis kuri on, vastas ta väärikalt, et õpib saksa keelt.

Ostsin poistele Kumust šokolaadiküpsiseid.

Kui ma mõni tund hiljem koju jõudsin, jäid ka minul jalanõud leidmata – ilmselt unustas viimati staadioni riietusruumi.

Virtuaalselt olin aga edukam – võtsin lahti juhendi, paigaldasin oma arvutisse tarkvara ja uuendasin selle litsentsi. Õnneks on noorjalgpallur aasta pärast täisealine ning sunnitud ise seda tegema.

Šokolaadiküpsised kiideti heaks.

konrad

Rooma

7 thoughts on “Kui ema käib pealinnas

 1. reet ütles:

  Ma nüüd guugeldasin, mis imeasi see jalgpallurilitsents on. Tule taevas appi, ütlen ma selle peale pühendunud jalgpallipõlgurina. Kuna tekkisid kahtlused, vaatasin järele ja avastasin enda suureks jahmatuseks, et ka vibulaskmine käib litsentsi alusel, aga õnneks ainult täisealiste puhul. Kuhu see maailm küll jõudnud on…

 2. Külli ütles:

  Lestaujumine kah litsentsiga, näiteks 🙂

 3. Marit ütles:

  Huvitav, miks teil see litsentsi pikendamise tähtaeg nii vara oli? Üldiselt algavad meistrikad aprillis ja litsents peab olemas olema esimeseks mänguks. Aga aitäh meelde tuletamast, pikendasin oma poisil ka ära, no vähemalt tehtud!

  • iibis ütles:

   Muidu on aega veebruarini, aga kui tahad “Jalkat”, siis tuleb jaanuaris ära teha.

   • marit1121 ütles:

    Õige jah. Meil ka see “Jalka” oluline lektüür 🙂

   • epp ütles:

    Aga … jaanuar ju kestab veel (küsib kaasjalgpalluriema murelikult)?!? Või kaua ma magasin?

   • iibis ütles:

    Mu meelest litsentsi saab veebruari alguseski pikendada, aga kui “Jalkat” tahad, tuli vist jaanuaris ära teha. Igatahes oli põhjust tunda tänulikkust hetke eest, mil ma isegi ei tea miks pangapunktide eest id-lugeja tellisin (ning selle lõpuks nii aasta hiljem ka tööle sain).

    (Kuigi teisest küljest, seda jalkat on meil “Jalkatagi” piisavalt.)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s