Kaksteist!

Argipäevasünnipäevast mingit glamuuri ja klantsi muidugimõista ei leia. Aga toredaid hetki ikka.

Hommikul sai sünnipäevalaps emalt tellitud oreodega koogi. Rahulolu ilmestab päevakangelase avaldus: Sa peaksid selle W kohvikusse viima, siis nad õpiksid ka, kuidas kooke teha! (Retsepti sain siit.)

Kingitusega polnud üldse muret. Kaotamise maailmameister oli taas ära kaotanud oma rahakoti. (Kooli sekretär, väärikas daam, puhkes lihtsalt naerma, kui ma jälle, avalduse blankett näpus, uut õpilaspiletit taotlesin.) Kõige ägedam rahakott, mis mul olnud on, polnud sünnipäevalaps taas kiitusega – sedakorda siis kingituse kohta – kitsi. (Tõtt öelda oli see ka ainus, mis spordipoes, kuhu eelmisel päeval enne kesklinnas toimunud koosolekut sisse põikasin, veel koolimüügist alles oli.)

Teel kooli sain ka aimu, kust noormehe härrasmehelikud kombed pärinevad. Eile oli ta läinud piki staadionit koos oma treeneriga, kes kohanud seal üht tuttavat neiut. Olevat tollelt küsinud, mis klassis ja nii. Saanud vastuseks, et juba ülikoolis, öelnud treener: aga ikka sama kaunis. See jättis Väikevennale sügava mulje. (Mis mõttes pole jalgpallist mingit kasu?)

Kooli viis ta kotitäie draakoneid ja mesikäppasid ning koolipäev lõppes sünnipäevale kohase kingitusega – võimalusega lipata oma kooli võistkonnas teatejooksus.

Kui ka Suur Vend oma vahetuse oli sooritanud, lõpetasime päeva mäkis. Kui pole ammu käinud, polegi nii hull. Kohvikupoolel tehakse täitsa viisakat cappuccinot ja vennased lobisesid äärmises üksmeeles. (Teemadeks jalgpall, suurema vennakese plaan uue telefoni ostuks ning mäkis nähtud tõkkejooksukuulsus ja tema kaunis pruut.)

Ülejäänud lähematelt ja kaugematelt sugulastelt saabusid õnnesoovid telefoni ja sotsiaalmeedia kaudu. Aga nädalavahetusel läheb sünnipäevalaps sõpradega kinno ning perekonnaga  hiina toitu sööma! Olgu ka siis glamuuri ja klantsiga kuidas on, aga popkorni ja söögipulki igal juhul jagub.

Ega muud polnudki. Ainult et – emad vist muutuvad alati natuke kurvaks, kui lapsed suuremaks saavad?

One thought on “Kaksteist!

  1. epp ütles:

    Oipaljuõnne!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s