Peaaegu sama hea kui sinine ja roosa

Oh, on alles olnud nädal!

Sedasorti, kus kilos ketšupis on ikka mitu kilo tomatit sees. Ja ikka sai ketšupit kuidagi vähe. Sest näiteks teatas Suur Vend reedesel õhtul, et ma polevat ära pesnud tema teisipäeval mustapesukasti pandud riideid. Ja et laupäeval on mäng.

Tahtsin esimese hetkega vastu vaielda. Aga siis sain aru, et ilmselt on lapsel õigus.

Olen sedakorda elanud nädala autotu inimese rasket, kuid väljakutsetest tulvil igapäevast elu. (no kesse käskis muidugi kodust nii kaugel tööl käia, eks ole. Isegi meie linnas, kus kõikjale peaks saama jala, kodust tööle eriti ei saa.)

Muidu on ka tihe arginädal. Olen viinud kaks korda lapsi teatrisse – ühe korra käisime koos Kõrrekese ja tema peikaga Puudutada kuud vaatamas; teine kord klassitäiega väga noortepärast etendust vaatamas. Mõlemad oli toredad etendused.

Kuus oli väga hästi tabatud üheksakümnendate tuuma. Endine kolhoosiesimehe sisemine kriis, kel pole (vastavalt saadud nõuannetele) soovi kirikuõpetajaks hakata – kuid kriis laheneb, kui tulevad kohalikud valimised ja ta kandideerib vallavolikokku. Rahvatantsumemm, kes peibutab oma rühma võimalusega sõita Kanaadasse. Ja edukas perepoeg, kelle puhul delikaatselt vaikitakse, kust need rahad ikkagi pärit on. Ja  nii edasi.  Siis veel see tants! Ning tüdruk, kes ikka loodab, et võõrutab mehe kõigest halvast. (Ei võõruta, usu!) See oli sedasorti lugu, mida oli huvitav kohapeal vaadata, aga pärast lõppemist toimis veel edasi.

VATi moodne värk oligi selline… moodne värk. Natuke nagu Romeo ja Julia, ja natuke nagu Klass, ja siis lõpus meenus veel mu kooliaegne kirjandipealkiri – Virgu Anni – hele päiksekiir Väljaotsa viletsas talus. Kuigi tänu sealsele Virgu Annile jäi lõpunoot siiski helgeks. Sihtgrupp jäi rahule.

Ja need meremaalid nägin ka ära. (Nende pärast ma selle õppekäigu organiseerisingi.) Olid väärt vaatamist küll. Ja võin kunstimuuseumite hardunud külastajana nentida, et selliseid rahvahorde olen näinud Louvre’is Mona Lisa ees ja Givernys. Mujal, ka väga suurepäraste kogude puhul,  on rahvast siiski olnud mõõdukamates kogustes. Kõigis kolmes kohas – nii Kadriorus, Louvre’is kui Givernys oli muuseas tähelepanuväärselt palju pisikesi prillidega jaapanlasi.

Nädala lõpus ostsin endale väikese musta.  Sellise vähekantud väikese musta. Mõjub kelmikana ning on ilmselt tõeline naisteauto.

See on minu jaoks väga suur sündmus. Lapsed on jäänud viisakaks. Väikevend leidis, et ilusam oleks olnud roosa sinisega (aga must käib ka).

Tänu oma väikesele mustale jõudsin jälle trenni, Mammat vaatama (kui kolm päeva telefoni ei võta, hakkad justkui muretsema – pärast selgus, et oli olnud hääletu peal), Kõrrekesele suviseid kingi ostma, no ja traumapunktis polnudki ammu käinud. Traumapunktis käisime Suure Vennaga, kuna ta oli võistlustel jalale viga teinud. Vanaema kutsus meid hiina toitu sööma ning kui Kõrreke tellis teeseene jooki, rääkis vanaema, et ka tema emal oli omal ajal teeseen purgiga aknalaual olnud.

Kõrreke küpsetas skoone. Needsamad küpsetised, mida Mrs McCarthy igal argipäeval isa Brownile küpsetab. Tema peika maalis samal ajal aias. Pesu rippus nööril ja puud on juba otsapidi rohelised.

Nii et kõik ongi tegelikult olnud vähemalt sama hea, kui roosa sinisega.

 

2 thoughts on “Peaaegu sama hea kui sinine ja roosa

 1. Paula ütles:

  Sa oled lihtsalt suurepärane kirjutaja! Mu elu oleks ilma su blogita ikka väga vaene.
  Ja väike must on alati moes!

  • iibis ütles:

   Tead, Paula, sina oled jälle suurepärane kommenteerija!

   Tegelikult mulle meeldivad hoopis punased, aga kuna kiiresti oli vaja – ma poleks muidu näiteks täna töölt hambaarsti juurdegi jõudnud, polnud midagi pirtsutada. Ja väike must, nagu öeldud, on vähemalt sama hea, kui sinine ja roosa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s