Kümme aastat mu täiesti ebatäisulikust elust

Kui ma nüüd õigesti olen arvet pidanud, olen ma tänase seisuga kümme aastat oma elust internetiavarustesse üles kirjutanud.

Esmalt vana blogi, ja siis see. Kümme aastat tagasi olid mul kolm last, kellest vanim käis esimeses klassis, keskmine oli koolieelik ning noorim oli veel täiesti kodusel pidamisel. Kümme aastat läheb muuseas täitsa kiiresti. Ei märkagi.

Tütar on vahepeal täiskasvanuks saanud. Aga õhtul kutsus mu ikkagi kesklinna järele. Ta rääkis kojusõidul oma bioloogia rühmatööst, vormiõpetusest ja sellest, et kehalisest puudus seepärast, et õppis õhtul kaua ja lihtsalt ei jõudnud minna.

Vanem poeg käis koolis ja jalgpallis nagu ikka. Muul ajal kehastab meil siin kohalikku tervet mõistust. (Kuigi sellest jääb mõnikord väheks.) Õhtul lahendas matemaatikaülesandeid. Palus appi ka koju jõudnud õe. Kui jõudis õe peika, siis tema samuti.

Noorim käis täna klassiga kinos, päeval koju jõudes mängis vist peamiselt erinevate ekraanide ees mänge – trenni tal täna polnud. Kui ma ise aga õhtul trennist tagasi jõudsin, tuli laps väga süüdlasliku näoga ja lasi mul lubada, et ma ei pahanda. Väikevennal oli juhtunud pajakindaga õnnetus. Ta ei saanud pahandada. (Pajakinnas oligi juba vana.) Kõigil juhtub, seletas laps ise, isegi sinul. (Kuigi väga harva.) Ainult isal ei juhtu kunagi selliseid asju.

Jah, olgu mis, on – isa olen ma lastele valinud täiesti pajakindakindla.

Õhtul luges Väikevend Harry Potterit – neil on viimane kohustusliku kirjanduse raamat omal vabal valikul ja Väikevend ei võta siinkohal riske.

Kümme aastat tagasi olid veel elus Papa, kass Siisi, Vanamemm ja Eesti kroon.

Ma ise olin noorem, lootusrikkam ning mul polnud juhilube.

Nüüd on perekonnas Kõrrekese peika, ja isetekkelisel moel on lisandunud kassid Nurr Siidikera ja Kuki-Galileo.

Ega muud ei olegi eriti juhtunud. Kümme aastat pole muidugi teab mis aeg ka.

 

 

9 thoughts on “Kümme aastat mu täiesti ebatäisulikust elust

 1. Tiiu Aru ütles:

  Palju õnne kirjutajale ja blogile.
  Hästi kummaline on meenutada, mis mulle kui lugejale neist aegadest meelde on jäänud, mis sealjuures parim: tegemist on ühega vähestest täiesti kurjavabadest blogidest. Nagu selge veega kaev…

 2. ritsik ütles:

  Palju õnne päikeselisele blogile ja kirjutajale! Huvitav, kas järgmise kümne aasta pärast seiklevad siin juba lapselapsed 😊?

 3. reet ütles:

  Palju õnne! Mina mäletan, et kümme aastat tagasi oli Väikevennal hoopis teine, väga tore ja originaalne bloginimi. Huvitav, kuidas ja kelle nimed järgmise kümne aasta jooksul muutuvad?

 4. Indigoaalane ütles:

  Palju õnne !!! 🙂 Ma olen korduvalt öelnud, et oled üks mu lemmikblogijaid. Mulle meeldib teie pere soojus, headus ja see südamlik huumor.
  Suured lapsed ja suured mured. Ma loodan et Sul jagub jaksu jätkata veel pikalt ja pikalt :)!!! Tervisi kõigile peategelastele 🙂

 5. Palju õnne blogisünnipäevaks!
  Ma loodan, et seda blogi siin saab veel pikalt lugeda ja kirjutajal endal on jaksu, et oma elu teistega jagada 🙂

 6. Marge ütles:

  Aitah selle blogi kirjutajale! Vaatan peaaegu iga paev, kas on jalle midagi uut lugeda 🙂 Vaimukas, arukas, positiivne ja heatahtlik blogi 🙂

 7. iibis ütles:

  Tunnen end nagu moosi sisse kastetud kukkel. Tänan väga!

 8. Sofikene ütles:

  Palju õnne blogile ja väga meeldivalt kutsuvale kirjastiilile ehk siis kirjutajale! Jätkugu vaid eredaid hetki, mida meiega jagada! Tänan! 🙂

 9. mairi ütles:

  Palju õnne! Midagi pole parata, pean ka kiidukooriga ühinema, sest ma tõesti ei teagi nii elutervet ja kuidagi eriti mõnusal lainel kulgevat blogi. Mul on juba teie kujuteldava (minu jaoks, eks ole) kodu jaoks olemas oma värvid, lõhnad ja hääled – mis minu jaoks on eluaeg olnud märk hästi kirjutatud tekstist. Loodan tõesti väga, et saab ka järgmise kümne puhul õnne soovida :).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s