Argiseid ja pidulikke asju

Mõned täiesti argised asjad mõjuvad teinekord tujuheakstegevalt veel tükk aega tagantjäelegi. No näiteks oli Väikevennal vaja kooli jaoks kahte pilti, et nende järgi jutustada. Väikevend, kes tahab olla kõiges nagu Suur Vend, ütles, et tahab roobertlevandovski pilti. Ja siis veel ühte pilti siilist, kes on nunnu.

Mõned täiesti argised asjad ongi täiesti argised. Nii näiteks leidis Väikevend suurema toast kinkekaardi, mille viimane oli saanud möödunud jõuluks ja mille realiseerimisaeg oli kohe kätte jõudmas. Üks päev enne kaardi aegumist läksimegi siis kaubanduskeskusesse, kuna kaardiomanik oli ka ise nentinud, et tal oleks tegelikult riideid juurde vaja küll, kuna ta on paljudest vahepeal välja kasvanud. (Ega ta vist kasvaski viimati sama kiiresti nii kuusteist aastat tagasi.) Ta valis ühest poest sinised teksad (loomulikult terved), ja siis kaks särki – musta ja valge – millel polnud ühtki kirja peal. (Üks särk kirjaga Sarcastic oleks peaaegu klassifitseerunud, kuid oli valet värvi.) Meenutasin ta enda sõnu, kui ta oli väiksem: ema, sa võid osta mulle neid riideid, mis on kas punased või sini-must-valged või millel on lõvi või kotka pilt. Tal oli see meeles küll. Aga lõvi ja kotka pildiga asju seekord justkui ei trehvanud.

Kõrreke seevastu elab loetud nädalad enne täisealiseks saamist läbi palju dramaatilisemaid hetki. Esmalt juhtus see, et ta mängis oma käe üle. (Tippsportlastel ikka juhtub.) Fagotikeeld on praeguse seisuga kuu aega.

Mõne päeva pärast pidi ta gümnaasiumi praktilise tööna korraldama kontserdi. Kontsert toimus. Väike kohvik oli rahvast paksult täis. Mina tutvusin tema juhendaja, kena keemiaõpetajaga. Mamma tutvus Kõrrekese peikaga. Kõrrekese sõbrad, kes tema peikat veel ei tundunud, tutvusid samuti. Kontsert ise oli tore, hoolimata lapse enensekriitilisest hinnangust. Isegi Mamma jäi rahule. Ja ülemängitud käe veelkordse ülemängimise kohta ütles Kõrrekse sõbranna arstitudengist peika, et ongi hea, siis on järgmisel päeval arstile kõik sümptomid hästi näha. Mamma ostis kaasa kohvikust viineripirukaid. Kontserdiga oli ta rahul. Ülekuulamisega peika asjus suutis vastu pidada autoni.

Eile oli Kõrrekesel koolis ball. Kuna isa oli talle ostnud peale edukat konkurssi tõelise printsessiseeliku ning ta ise leidnud vintage-poest sobiva pluusi, siis peale siidisukkade ja soengu muid muresid ei olnud. (Mitte et need mured oleksid väikesed olnud!) Peika tuli kohale sabakuue ja kikilipsuga ning nii ma nad siis kooli juurde viisin.

Muidu on kõik nagu ikka. Päkapikud tõid kõigile lastele, ka Kõrrekese peikale, advendikalendri ja kirja.

Lauda kattes paneme küünla põlema. Esimene advent on käes. Kõik koolist kaasavõetud tööd on parandatud.

4 thoughts on “Argiseid ja pidulikke asju

  1. sesamy ütles:

    siin on üks pilt nunnust siilist (ülevalt vist viies) https://cont.ws/@grand/378438

  2. sille ütles:

    Mida tähendab käe üle mängimine? ☺

  3. […] koduse meeskonna Suure ja Väikese Venna näol seda õiget jalgpalli vaatama. Ning viimase suur iidol roobertlevandovski panustas ürituse kordaminekusse koguni kahe […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s