Uued ja vanad algused

Hakkaski siis pihta! Kõigil ja ühekorraga.

Väikevennal viiendat, Suurel Vennal kümnendat, Kõrrekesel üheteistkümnendat aastat. Minul – noh – ütleme, et nii paarikümnendat ja peale arv korda.

Kõik lapsed viisid oma õpetajatele lilli. See tegi mulle head meelt.  Nii et eelmisel nädalal kusagilt uudistest silma jäänud pealkiri sellest, et lillede kinkimine pole enam moes, osutus isiklikus praktikas valeks. Ka minu kodused vaasid on pungil täis gladioole, roose, astreid ja krüsanteeme. (Söögilauale ei tahtnud isegi pannkoogid kõigi nende vaaside kõrvale  ära mahtuda.)

Mõned asjad on endised. Näiteks võtame Kõrrekese, kes ei suuda lihtsalt ühe kooliga piirduda ja käib siis teist aastat kahes koolis korraga. Lisaks komplekteeris ta endale koheselt ka hunniku kohustuslikku kirjandust (Molière ja Puškin olid kodus olemas).

Väikevennal on mõned asjad samad.  Kool, ja siis saksa keele õpetaja. Kõik ülejäänud õpetajad on uued. Nad meeldivad Väikevennale väga. Eriti õpetaja, kes rääkis neile esimesel tunnil, et ta armastab väga jäätist. Ja klassijuhataja muidugi ka. Ja siis veel uus emakeeleõpetaja, kes palus neil kirja panna põhjendusi, miks on kasulik raamatuid lugeda. (Kirjutasin, et raamatute lugemine teeb intelligentseks ja annab sõnavara ja kolmandat põhjust ma enam ei mäleta.) Ja senise kolme koolipäeva jooksul on ainult üks kord ära kadunud rahakott (tuli välja uuest pinalist, mis on tõesti nii mahukas, et igaühel võib sinna rahakott ära kaduda) ja ühel teisel päeval ununenud rahakott koju (kuna olin vaevu hoovist välja sõitnud, kui igaks juhuks küsisin, lippas ta sellele kohe järele).

Kõige rohkem uusi muljeid on loomulikult Suurel Vennal. Uus kooli, uued klassikaaslased (kaheksa klassivenda ja kakskümmend seitse klassiõde), uued õpetajad. Esimeseks valikaineks võttis ta vene keele, mida õpetab meie naabriproua. Kõige tähelepanuväärsem kümnenda klassi juures on see, et Suurt Venda on nähtud esimesel koolinädalal (!) õppimas. (Kohustuslikust uuema kirjanduse valikust oli meil olemas ainult Hargla.)

On alanud uus kooliaasta. Varase ärkamise, korralikult riidessepanemise, asjade mahaunustamise, kohustusliku kirjanduse ja igaõhtuse ja igipõlise kuidas-sul-täna-koolis läks-küsimusega.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s