Kuidas uus aasta tuli

Eilsel õhtul läks Kõrreke oma sõprade juurde ja meie poistega jäime koju. Mis me siis tegime?

Esmalt küpsetasin meie viimase aja lemmiku, sidrunikeeksi – ehtne Ida Savi retsept! – ja käisime sellega Mammal ja kass Sabal külas. Mamma keetis meile kohvi ja kurtis, et tema telefoniga on lood kummalised – mõnikord ta justkui saab oma sõnumeid lugeda ja teinekord jälle mitte. Tal oli kümneid lugemata sõnumeid. Lugesin need kõik Mammale ette. Sõbranna soovis ilusat aastalõppu – Ma pean Kaile helistama! ; suurem osa oli aga ühelt a-nimeliselt õpilase emalt kes ei saanud küll ühel, küll teisel põhjusel tundi tulla. Tore, et Mamma teada sai, enne kui aasta läbi. Mamma kiitis keeksi igati heaks ja see tõi kaasa rohkesti toidumälestusi Valli kohvikust, Kaunase kondiitrileitst ja loomulikult ei saanud me jätta hea sõnaga meenutamata ka Vikerkaare kohviku kohupiimatorti.

Koju tagasi jõudes tabas meid Püha Jalgpall. Et nad seal Inglismaal ei anna oma jalgpalluritele ka aasta viimasel päeval armu! Kuulsin Suurelt Vennalt suure hulga infot jalgpalli kohta, mille ma suuremalt jaolt ka praeguseks unustanud olen.

Lõpuks sai jalgpall otsa ja praad lauale. Mamma oli purgiga kõrvitsaid ka kaasa pannud.

Enne kui me oma (alkoholivaba) vahuveini lahti tegime, kuulasime presidendi kõnet ka. Mis oli oma sisutuses mõningane pettumus. Siis läksime tänavale naabritega klaase kokku lööma, rakette õhku laskma ja suhtlema.Ega meil muidu, kui aastavahetusel, sellist suuremat seltsielu pole, aga see komme on väga armas. Naabrite pisim oli esmakordselt kvalifitseerunud oma nelja aasta vanuses üleval olema, suurematel oli muidugi oma seltsielu. Ka uued naabrid, kes möödunud aastal vastasmajja kolisid, olid väljas. Mõtlesin küll, et sel aastal pikalt välja lobisema ei jää (vihma sadas ja kuus kraadi oli sooja, nagu meil jõulude ja jaani ajal ikka), kuid kui tuppa tagasi jõudsin, oli uus  aasta juba poolteist tundi kestnud.

Hommikul saabus lõpuks see aeg, kus jalgpalli polnud – sest kuidas muidu võis juhtuda, et saime Väikevennaga ära vaadatud tema jõuluks saadud Lemmikloomade salajase elu? Ma püüdsin salaja lugeda selle aasta esimest kriminulli, kuid Väikevend kutsus mind korrale. Kõrreke saabus parasjagu Viini uusaastakontserdi ajal. (Ma polnud jõudnud veel muretsemagi hakata.) Vaatasime koos kontserdi lõpuni. Imeline oma ajatus elegantsuses. Piletid sinna maksavad neljakohalise summa, kuigi Kõrrekese sõbranna olevat uurinud ja tõdenud, et kui broneeringud ära öeldakse, võib kõigest kaheksasajaga ka kätte saada.

Kõrreke läks väsitavast aastavahetusest end välja puhkama, mina tegin süüa ja lugesin siiski aasta esimest kriminulli.

Aga õhtul äratasin oma tütre üles ja läksime meiegi kontserdile. Kohalik vaskpilliansambel mängis Jaani kirikus mõnevõrra eklektilist, kuid aasta esimesele päevale sobivat kava. Alguses pidi ka Mamma tulema, kuid mõtles ümber ning otsustas, et see on tema jaoks siiski liig. Kuna kontserdipiletiga sai meie lemmikkohvikus ka soodustust, siis loomulikult ei saanud me seda võimalust kasutamata jätta. Poistele ostsime ka koogid kaasa.

Kodus keetsin piparmünditeed ja mängisime Ticket to Ride’i, mille Väikevend oma lauamängupoe kinkekaartide eest möödunud nädalal ostis. Väga tore mäng oli (mina võitsin!), kuigi aega kulus küll tublisti rohkem kui müüja-härra meile öelnud oli.

Mida me ei teinud – ei valanud tina, kuna Kõrreke keelas ära, tehes kindlaks, et minu ostetud tina oli suuremalt osalt hoopis plii ja see on mürgine.

Aga tundub, et uus aasta on kätte jõudnud ka ilma õnnevalamiseta.

Rõõmsat 2017. aastat kõigile!

Advertisements

2 thoughts on “Kuidas uus aasta tuli

  1. sille ütles:

    Head uut aastat!

  2. Jaana ütles:

    Head seda aastat 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s