Kuidas me koolis käime

No nii. Kool, nagu näha, on juba alanud.

Mulle meeldib! Meeldib, et vaasid on sügislilli täis, ja see, et kõik mu lapsed ka ise heal meelel õpetajale lille viisid. Meeldivad uued õpilased (ja vanad veel rohkem). Kõik on kasvanud, puhanud ja rõõmsad.

Kõik meie pere lapsed käivad sellest aastast erinevates koolides – seda panin tähele juba augustis toiduraha makstes.

Kõik tunduvad kuidagi  asjalikumad. Isegi Suurt Venda on juba õppimas nähtud – ja seda veerandi esimesel nädalal. Üheksas klass, ikkagi. Oli esimesel koolipäeval koguni kaks mudilast käekõrval aktusele viinund.

Väikevend on meil, nii uskumatu kui see ei tundu, juba neljanda klassi poiss. Vana kala, niisiis. Sellest aastast hakkab hindeid saama. Ootan huviga. (Kuigi mulle meeldis see ilma hinneteta süsteem endalegi üllatuseks päris hästi). Täna oli koduseks tööks kirjutada jutt, kus on kasutatud  vanasõnu.

Kõrreke jõudis koju pisut enne üheksat (Täna jõudsin täiesti normaalsel ajal!) ja leidis meid vanasõnaraamatut lehitsemas. Väga hea, et mina enam selliseid jutte ei pea kirjutama! sõnas ta halvaad süües ning andis vennale soovituse, missugusi nimesid võiksid poisid vanasõnajutus kanda.  Väikevennale meeldisid soovitatud nimed.

Tütre fagotiõpingud tähendavad umbes nagu teist koolipäeva pärastlõunal. Eelmisel nädalal sai ta endale ka erialaõpetaja,  kelle peale isegi Mamma ülimat kiitust märkiva Oo! tegi. Esialgu on kõik väga huvitav – uued koolimajad ja  klassikaaslased, koolisööklavõlud ja õpetajad. Täna oli olnud  esimene etiketitund, kus õpetaja kommenteerinud näiteks, et üks klassivend sarnanevat oma bakenbardide tõttu tuntud vene poeedile ning teise nimi olevat pärit justkui latiinoseriaalist. Tore, et lapsed saavad kombed ikka selgeks. Kunstiajalooõpetaja legendaarset igavust leevendab ilmselt keemiaõpetaja soovitus lugeda ka tema luuletusi. (Kas meil on neid kodus? – Loomulikult, ka ema on kunagi noor olnud. ) Erilise huviga ootas preili gümnasist matemaatikat ning rääkis pärast mulle ja Väikevennale kõigist nendest võrratutest  võrranditest, mida nad lahendama õpivad.

Väga hea, et mina enam selliseid võrrandeid ei pea lahendama!

 

Advertisements

4 thoughts on “Kuidas me koolis käime

 1. nodsu ütles:

  Ah _see_ kool siis (Kõrrekesel). Soovin õnne, päriselt kohe: selle lõpetajad räägivad väga kiitvat juttu, kuidas nad said juba sinna astudes samasse õhkkonda, kuhu mina (ometi eliitkoolikasvandik) alles ülikoolis.

 2. Paula ütles:

  Edu teile uuel aastal!

 3. iibis ütles:

  Aitäh, õnne ja edu läheb alati tarvis. Ja see õhkkond oli isegi tänasel lastevanemate koosolekul tunnetatav.

 4. nodsu ütles:

  Ainus kool, millest ma sama eranditult kiitvat juttu olen kuulnud, on Tallinna vanalinna täiskasvanute gümnaasium. Kus on mõistagi juba loogiline, et inimeste motiveeritus on samal tasemel nagu kõrgkoolis: nad on kõik sinna omal algatusel tulnud ja neil on selge tahtmine seal käia.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s