Lihtsalt üks suvine nädal

Sellel nädalal olid kaks kolmandikku lastest reedeni laagris – tütar Põltsamaal pillilaagris ja Väikevend Valgamaal korvpalli omas. Me olime siis kodus – mina, Suur Vend ja kass.

Viimased kaks tegelesid intensiivse puhkamisega. Mina ka. Jõudsin alustada revisjoniga poiste riidekappides ja jalatsikapis, tegin toormoosi ja tegelesin muu taolisega. Igav ning mitte eriti kõneväärt. Samas, kui üliägedas Lindgreni-raamatus* on kirjas, kuidas Astridi ema kutsus vanaema tallu appi, et saaksin natukeseks vabaks ja asju korraldada nagu näiteks siis, kui meil on seatapp, siis on tänapäeva kodused nipet-näpet toimetamised muidugi nohu.

Pealegi juhtus ühel päeval ime ja Suur Vend niitis muru ära. Ning lisaks tuli reede lõunal koju Väikevend ning õhtupoole läksin ise tütrele järele. Väikevenda, arvestades eelmise nädala katsumusi, ei õnnestunud mul kaasa meelitada. Õnneks on Põltsamaa-kontserdid hoopis teist masti kui see eelmise nädala oma. Tütreke ja tema sõbrad olid kokku pannud koguni puhkpillikvinteti. Ma ise tunnen nüüd ka Põltsamaad juba niipalju, et tean, kust saab topsiga head kohvi (Selveri pitsapoest) ja kultuurimaja leian ka hoobilt üles. Kusjuures see roosiaed, kuhu ma igal aastal mõtlen, et järgmisel aastal lähen vaatama, on mul endiselt nägemata. Tõime koju ka kaks lapse sõbrannat ja nende kohvrid. Kõik lapsed olid armsad ja kohvrid rasked.

Väikevend oli laagris vaadanud sõpradega videosid, kuidas saavutada hea sportlik vorm kolmekümne päevaga ja teeb nüüd tooli ja voodi abil harjutusi, et endale sikspäkk saada. Igal õhtul tuleb minu juurde ning küsib lootusrikkalt edenemise kohta. Laager oli olnud tore, ujumise, korvpalli, jalgpalli, jooksmise ja rohke jäätisega. Ükskord tehtud poistele koguni allahindlust, sest nad korjanud ka teiste mahavisatud jäätisepaberid kokku.

Kõrrekesega käisime täna Siima Škopi plakateid vaatamas – ja noh, vaatasime siis muud asjad ka ära (Peterbusi uus kunst ja ühe naiskunstniku väiksem näitus). Kõige elamuslikumad olid ikkagi plakatid ja asjaolu, et muuseumitädi kõnetas meid Kõrrekesega kui tüdrukuid.

IMG_0342

Suur Vend kurtis täna õhtul teleka ees, et peab Meerikamaa jalgpalli vaatama, sest Euroopa mängud algavad alles mitme nädala pärast. Ega tal ka kerge ole. Puberteet, ja nüüd siis veel see ka.

Aga pihlamarjad on juba täitsa oranžid, nii et sügis pole enam kaugel.

*Kui sinul jäi see ka  kunagi raamatupoes ostmata, sest noh,  kolmkümmend kaheksa eurot on siiski kolmkümmend kaheksa eurot, siis nüüd maksab see nii vähe, et suisa piinlik oli ostmata jätta!

One thought on “Lihtsalt üks suvine nädal

  1. sehkendaja ütles:

    Põltsamaal on väga tore kohvik “Kohvik O” – lossi ja kiriku kurvi juures, täiesti suvaline valge maja. Väga soovitan! (Pitsapoest võtan ka alati teele kohvi kaasa). http://www.kohviko.ee/

    Tbilisis võistlesid kergejõustiklased, mh Erki Mitman Eestist. Kanti streamis üle: https://www.youtube.com/watch?v=QLZYuNkZphU&feature=youtu.be Äkki Suur Vend elab kesgejõustikule ka kaasa 🙂

    Siima Škopi näituse vihje eest aitäh! Kuigi juba pühapäeval läheb maha ja ma enne ei jõua linna…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s