Ettevaatust, suvituskiri!

Mind on alati paelunud kirjeldused suvitamisest. Teate küll, need iseenesestmõistetavused – ah, üürisime kuurortlinnas toakese, käisime rannapromenaadil jalutamas, päevitasime, suplesime soojas merevees, tantsisme õhtul – Valgre ise mängis muide klaverit! – kõik alati öeldud sellise muretu tooniga, möödaminnes. Visualiseeruvad valges linases kleidis ja kübaraga daamid, kohvikud, kunstinäitused, madrusekostüümides sõnakuulelikud ja puhtad lapsed. (Papa – kes muide oligi Pärnus sündinud, rääkis ikka, kuidas ta pandi valges madruseülikonnas hommikul liivakasti ja õhtuks, nagu ma aru sain, oli ülikond puhtamgi kui hommikul.) Ma ei tea, kas ma suvitada oskangi.

IMG_0070

Varesed, kelle selja taga on tegelikult lehmad

Aga ma tahtsin lastega Lottemaale minna. Kuni mul on veel selliseid lapsi, kes minuga kaasa tulevad. Nii et alustuseks panin sügisel kinni meile mõneks päevaks väikese korteri kesklinna ja rannarajooni piiril.

Kui ma oktoobris lastelt küsisin, mida nad juuni lõpus teevad, polnud veel Kõrrekesel plaani muusikalist haridust jätkata ega Suurel Vennal isaga koos maa ja mere taga jalgpalli vaadata. Aga noh, vähemalt Kõrreke sõitis meile peale seda, kui ta oli võrdlemisi muretu elegantsiga saanud sisse ka muusikalist haridust andvasse kutsekooli fagotti õppima – linna parimast gümnaasiumist üksi jääks ju justkui väheseks -, meile kuurortlinna järele.

Esimsel päeval katsusime varbaga vett, sõime esimese Pärnus-vist-kohustusliku-pitsa, tutvusime linnalehmade kontseptsiooni ning näidistega.

IMG_0072

Kohtumine merega

Järgmisel hommikul saabus Kõrreke. Algas tõeline supelsaksa-elu, seda nii sise- kui välitingimustes. Ilm oli ilus. Vesi oli soe. Jalutasime Kõrrekesega veelkord linnalehmade kaitsealale. Ka Kõrreke sai oma esimese kohustusliku pitsa – söögikoht oli meie ööbimiskohast paar maja edasi.

Õhtul käisime Kõrrekesega vaatamas näitust – Mehe, naise ja tulnukate oma. (Et see MS ikka veel viitsib!) Meile meeldis näitus väga. No kas pole see näiteks kaunis?  Või siis selline Ukraina kunstniku pilt? Jäime peaaegu sulgemiseni.

IMG_0135

Igor Prokofievi Hüpe

 

Noh, Lottemaale jõudsime ikka ka! Veetsime seal pea terve lahtiolekuaja. Lottemaa oli lapsik, värviline ja vaimustav. Väikevend lapsendas kohe endale Kärbes Jaagu. Hiljem, kui Kärbes Jaak tšillis ühe planetaariumi putukaga, siis asendus Jaak Väinoga. Ja lõpus, kui me juba ära tulime, ning üks väiksemat sorti lepatriinu kõiki ruuporiga etendusele kutsus, nentis Kõrreke, et lepatriinu on väga Väikevenna häälega. See oligi Väikevend, kes oli lepatriinuga vennastunud. Lisaks söödi ära lugematu hulk jäätisi, Väikevend jooksis kaks maratoni (ta tegelikult teist enam ei viitsinud – kuid kuna seal pidi saama auhinnaks kohukese ning õde tahtis juba lahkuda, jooksis Väikevend teise maratoni veel ning andis kohukese altkäemaksuks õele), Kõrreke kuulas huviga doktor Ave meditsiininõuandeid. Päike paistis ning Lottemaa nägi välja sedamoodi, et seal paistabki alati päike.

IMG_0217

Kõik loomad ja lapsed võtsid asja väga tõsiselt

IMG_0184

Oligi selline koht, päriselt ka!

Pärast, õhtust süües, vestlesime Väikevennaga. Ta oli väga uhke, et kärbes Jaak oli arvanud, et ta on nii äge, et võiks täitsa tema naaber olla. Ja veel, et nemad olid koolis saanud hinnete asemel pannkooke. Tema saanud peamiselt nelja pannkooki.

Õhtul jõudsime veel randa. Meri oli imeliselt soe.

Äratulekuhommikul jõime Supelsakstes hommikukohvi.

Tundub, et me justkui suvitasimegi. Tõsi, kõigisse nendesse imelistesse käsitööpoodidesse ei jõudnud. Ja kübar ning hele linane kleit oli samuti puudu.  Seda rannatänavate võlu – välikohvikud, kasutatud raamatud, pargid ja pargipingid – oleks heal meelel veel pikemaltki nautinud. Peaks vist kirjutama korteriperenaisele ja küsima, kas juuni lõpp järgmisel suvel on veel vaba?

IMG_0163

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s