Asjad, lilled, loomad ja inimesed

Eile käis Väikevend jooksuüritusel. Aastaid tagasi olime ikka kogu nais- ja meeskonnaga, seekord siis juunioriga. Ehk oleks ka Kõrreke tulnud, aga tema tegeleb nii aktiivselt seltsielu ja muusikaõpingutega, et muuks väga aega ei jää. Suur Vend teatas, et tal a)pole jooksujalanõusid ja sellepärast ei saa tulla; b)ei tahaks samuti jooksujalanõusid, sest ta ei kasutaks neid. Väga loogiline.

Väikevend tuli, jäätis pihus, jooksurajalt. Oli olnud umbes kolmas, siis vahetanud sõbraga paar sõna, jooksnud vastu puud, jäänud obadusest seisma ning lõpetanud umbes kahekümnendana. Ta oli rahulolematu nii iseenda kui vales kohas kasvanud puuga. Vähemalt ühe medali saame ka sel kevadel oma vanas kingakarbis asuvasse kollektsiooni lisada. Ilm oli väga soe.

Tänasel hommikul sain lastelt tulbid ja õnnesoovid, Väikevend oli teinud koolis ka nahkehistöö, mille Kõrreke ära oli raaminud. Kooki sõime Werneris, koos vanaemadega. Kõrreke tegi välja. (No eks härra oli teda eelnevalt sihtotstarbeliste vahenditega varustanud).

Soovijad siirdusid  jalutuskäigule botaanikaaeda. Mõne nädalaga oli kõik õitsema läinud. Käisime ka kasvuhoonetes. Vaatasime banaanipuid, kilpkonni, kaktusi. Väikevend vaatas eriti kilpkonni.

Sellega pidulik osa emadepäevast ka lõppes. Kodus ootas muruniitmine ning triikimist vajav pesu. Päike paistis kõrgelt ja soojalt, ka täna oli ilus ilm.

Väikevend lahendas käigu pealt ka müstika viimasel ajal õhtuti häiresse minevast autosignalisatsioonist. See on ju loogiline, kui siil läheb vastu rehvi. Ma ei uskunud, aga Väikevend näitas rõdult, kuidas paks siil häiritult auto juurest minema sibab. Neil on ju trepi all pesa, kuidas sa ei tea!

Kõrrekesel on homme kõige viimane flööditund.

Olen viimastel päeval korduvalt lugenud paljukiidetud emadepäevaluuletust. Mulle, palun vabandust, tundub see kuidagi kibestunud. Tahaksin öelda: see pole üldse nii! Ja veel – ega ei pea ju! Üldse ei pea. Aga mis ütleja mina ka olen. Ainult argipäev, ei mingit poeesiat. Lihtne rõõm asjadest, lilledest, loomadest ja inimestest.

5 thoughts on “Asjad, lilled, loomad ja inimesed

  1. Hundi ulg ütles:

    Elo luuletus Emadepäev. Üks teine kirjanik väitis kohtus, et ta tahtis kirjutada õudusjutu. Minu arvates on õudne, et ta selle kirjutas. Küll aga Elo on hakkama saanud õudusluulega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s