Üheksas kord

Igal aastal aprillis, alates Kõrrekese esimesest klassist, on need meie pere jaoks olemas olnud. Esimestel kordadel esineti klassi või mudilas- või poistekooriga algusosas, seejärel lastekooriga keskpaigas ning nüüd noortekoori, poisteansambli ning orkestriga päris lõpus.

Iga aasta juhtub midagi seoses Kõrrekesega – küll selgub viimasel hetkel valge pluusi puudumine, küll ununeb flööt kohvikusse. Seekord jäi ta lihtsalt bussist maha, nii et tuli ta tipptunni ajal aulasse toimetada ja ise enam-vähem järgmise hingetõmbega kah kohale sõita. Noh, fagotiga liigubki inimene aeglasemalt kui flöödiga, nii et loogiliselt võttes on siis kergem ka bussist maha jääda.

Sedakorda tuli üle mitme aasta ka Väikevend kuulama. Eks tal ole seal lisaks õele-vennale ka mitmeid naabrilapsi ja-muidu-tuttavaid. (See laps tunneb enam-vähem pooli inimesi.)

Kuna Suur Vend oli käinud päeval kooli esindamas korvpallivõistlustel, siis ma ikka lootsin, et jõuab noortekoori ajaks tagasi. Vähe sellest! Nad laulsid oma klassi poistega lastekoori ees solisti, poisteansambliga Veskimeest – no nii ilusti, et võttis ikka silma märjaks – ja siis veel noortekooris.  Kõrreke laulis samuti nootekooris ning mängis kõigis kolmes erinevas orkestrikoosseisus. Fagotti. Mis oli endine, oli kõiki numbreid fotografeeriv ja filmiv korüfeest bioloogiaõpetaja ja ringisagivad väikelapsed.

Ja nagu imedest veel vähe oleks, tulid ka kõik kolm, isegi Suur Vend, pärast Pierre´i kooki sööma. Suur Vend rääkis korvpallivõistlustest ja oma ajalooõpetajast; Kõrreke võimalusest fagotimängijana laulupeorongkäigus marssida ning oma ajalooõpetajast. (Viimane on neil kahel ühine.) Väikevend rääkis oma päevasest kontserdikülastusest – klassiga oli käidud Rootsi löökpilliansablit kuulamas. Kõik olid jutukad ja rõõmsad.

Ei ole üldse saada oma lapsi ühele pildile. Tuleb lihtsalt oodata, kuni nad mõlemad noortekoori-ealiseks sirguvad.

Ei ole üldse raske saada oma teismeeas lapsi ühele pildile. Tuleb lihtsalt oodata, kuni nad mõlemad noortekoori-ealiseks sirguvad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s