Mida me vahepeal söönud oleme ja muud

Olen ammu unustanud, kuidas on kombeks veeta laupäeva õhtut. Elu kulgeb päevast päeva ärategemist ootavate pisiasjade rütmis. Sel nädalavahetusel ei saa ka lubada endale ilma äratuskellata ärkamise luksust – täna oli vaja viia Väikevend peale kaheksat treeneri bussi peale (võistlused Rakveres), homme Kõrreke peale seitset rongi peale – laulupeo lugude proov pealinnas. Laulupeo? imestasin ma sellest kuuldes – sel aastal ju pole pidu. Aga selgus, et nende orkester mängib lood teistele näidiseks ette. Isegi Suure Venna jaoks oli see kõva sõna. Ja vähe sellest, ka täna käis Kõrreke miskis orkestrilaagris (kust ta homse tõttu õhtuks koju tuli) – aga see oli teine orkester ja sinna läks ta ise kohale.

Suurematel lastel oli lisaks vabariigi aastapäevale kaks vaba päeva. Suur Vend veetis need peamiselt staadionil. Eile oli kuus ja pool tundi kodu lähedal, siis tuli koju, pani teised putsad jalga, jõi vett ning ma viisin ta pooleteiseks tunniks trenni. Õhtul olid jalad olnud kuidagi väsinud, aga isu oli hea.

Mis puudutab vabariigi aastapäeva, siis veetsime selle koduselt ning sõime isamaalisi toite. Tegin ka kiluvõileibu, kuigi sööjaid jääb meil aasta aastalt vähemaks. Õhtu lõpetasime kamavahuga, mida kaunistasid sinimustvalged lipud,  mustikad Hispaaniast ja vaarikad Tšiilist. Väikevend tegi neli tundi koduseid ülesandeid. Päeva erilisust markeeris lisaks toidule vardassetõmmatud lipp ning võimalus päevaseks uneks. Mis seal ikka.

Täna tegin õuna-kaerahelbekooki emade kättemaks, aga Väikevennal, kelle kõht on täis krõpsu ja kummikarusid ning Kõrreke, kelle kõht on ka ilmselt midagi täis, ei tahtnudki. Nii et isegi kättemaks jäi poolikuks… kuigi muidu maitses hästi.

Kõige ebatavalisem kogu nädala jooksul oli, et Kõrreke tegi oma toa korda. Peaaegu, enne põranda pesemist sai jaks otsa. Igal juhul aitas Suur Vend vana kirjutuslaua toast välja ning uue – härra siin möödunud nädalal monteeris kokku – sisse. Toa koristamine tundus olevat nii suur vaev, et laps oli riietega magama jäänud ning banaanikoored vedelesid keset uut lauda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s