Tore aeg

Kui lapsed on väiksemad, ja potentsiaalselt jõulupidusid külastava, päkapiku kohuseid täitva ja peoriideid valmissättiva vanemliku elemendi ühik ühe lapsühiku kohta on  ümardatult null-koma-kolm, on see jõuluaeg ikka… kuidas nüüd seda öelda… väsitav.

Praeguseks hetkeks on sellised peod, kuhu tuleb kohale minna ja osaleda ringmängus, kuidagi otsa saanud. Peaaegu. Sest minu töö-juure-jõulupidu ikkagi veel toimub – ja vähe sellest – Väikevend veel klassifitseerub seal osalemagi.

Peo kõige kriitilisem osa oli tantsuõpetajalt laenatud puhvkäiseline rahvariidesärk. Kui sisemised tõrked selle selgapanemisel ületatud said, jäi üle ainult peost rõõmu tunda. Ikka väga ehe asi oli – õlgede, vägikaikaveo ja sõrmkoogu, Kaera-Jaani, aisakellade ja Jõuluvana juhatusel isegi ühendkooriga. Ma nautisin sellest peost viimast kui silmapilku.

Ja peaaegu, et suutsin südamest kaasa naerda, kui lastele räägiti lõbusast peost õunte, kommide ja piparkookidega ning Väikevend küsis, et kus täpselt need õunad siis on. (Sest enne pakuti vaid kommi ja piparkooki.)

Ja mõnus on tulla õhtul koju peolt ja Väikevennaga autos vestelda. Et kuidas ta suureks kasvab ja kavatseb puberteedieas mõistlikuks jääda. (Emme, mis sa arvad, millal see vennal üle läheb?)

Kodus jagas Väikevend oma pakist kommi kõigile. Rääkis isale telefonis peomuljeid. Lugesime õhtuks Jõulujuttudest loo Vaata, Madlike, lund sajab! ning elasime südamest kaasa äraeksinud Liisbetile. Väikevend läks veel voodist korra musta pesu kasti viima ja juhendas – sa, emme, süga seni kassi, muidu ta läheb vahepeal ära!

Ja ema võib rahulikult varakult, kasvõi kell üksteist, magama minna, sest päkapikud käisid kohe detsembri alguses ära. Kõik lapsed said oma advendikalendrid kätte. Koos kirjaga päkapikult, kes ütles, et tuleb alles järgmisel aastal uuesti – vahepeal on ju nii palju pisikesi lapsi sündinud, kelle juurde tuleb iga päev jõuda.

Tore detsember on. Kui ainult selle pori saaks kuidagi lumega kinni katta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s