Avanenud võimalused

Mõtlesin siin nii nädalake tagasi, et kuu lõpus vaja minna päevaks pealinna, koolitusele – oleks vaja õpetada Väikevend iseseisvalt bussiga kodust kooli minema. (Teisipidiminekuga saab ta juba ammu, esimesest klassist peale, kenasti vajadusel hakkama, aga hommikuti läheme me ju ikka koos.) Seda, et igasuguste mõtetega tuleb olla ettevaatlik, tean ma juba ammu.

Nii et igati loogiline, et reedesel õhtul, kui Mamma kassiga arsti juures käidud ja härragi lennuki pealt peaaegu koju sõidutatud, murdus paar ristmikku enne kodu auto pooltelg.

Noh, nüüd on mul igal juhul ideaalne võimalus laps bussiga kooli sõitma õpetada. Harjutamine käib. Väike veerandtunnine hommikune jalutuskäik ning siis bussiga otse kooli ette.

Sain seks puhuks isegi uue mantli. (Vana oli mul kas aastast 1996 või 1997, ilus roheline, mäletan, Elvast hoovipealsest poest sai veel kangas ostetud…)

Eile õhtul saime isegi teatris käidud! Nimelt esines Kõrreke oma muusikakooli orkestriga ühes etenduses, ja Väikevend lubas mulle seltsi pakkuda ja kaasa tulla. Mis sest, et täna käisid klassiga veelkord.

Eile nägime me pealegi Kõrrekesest – istusime rõdul – ainult jalgu. Sest tema ees oli suur kontrabass koos oma suure omanikuga. Aga täna oli Väikevend oma klassiga päris lava lähedal istumas. Vaheajal läinud ta pidulikult orkestriauku ning küsinud Kõrrekese järele. Täisnimega. Klass koos õpetajaga kenasti kaasas. Kõik tutvusid Kõrrekesega, koguni õpetaja tutvustas end ning  Väikevend andis õele pulgakommi.

Pealelõunal loomaringis oli olnud täielik vedamine – sai loomade puure puhastada. Mina tegin rõõmsa avastuse – olgu liiklusega kodu ja kooli vahel, kuidas on, spordiklubi juurest tuleb buss otse koju.

Ja veel mõtlesin, et nüüd ma saan ju hommikuti hakata ajalehte lugema, muidu polnud ju selleks ilmapeal aega.

One thought on “Avanenud võimalused

  1. Vähemalt ei pea talverehvide pärast muretsema?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s