Ainult tõug loeb. Ei mingit naeru!

Nägin täna unes, et sattusin omaenda kodu lähedal aedade labürinti, kus kohtusin kolleegiga, kes kandis öösinist sametkleiti. Mulle patsutati õlale ning tõdeti, et hobust hinnatakse ikka tõu ning mitte naeru järgi.

Kolleegile meeldis mu unenägu väga. Eriti sametkleit. Ainult ma siis nüüd ei tea, kas ma naersin seal liiga palju või olin ikka piisavalt heast tõust.

Aeg läheb kohutaval kiirusel ja on tihedalt täis töiseid ja seltskondlikke kohustusi ning vahepeal, kui aega saan ja samal ajal on mõni laps juhuslikult võtta, ka emaksolemist.

Kõrreke oli neil päevil pisut tõbine ning sarnanes kuidagi palju väiksemale iseendale. Ta oli toa korda teinud, oli kuidagi mõtlikus meeleolus ning lahendas matemaatikaülesandeid. Ka Suurt Venda on nähtud õpikuga. Trimestri lõpp ligineb ja pilk hinnetelehele ei olnud just liiga paljulubav.

9789985036808.jpgVäikevennal pole hetkel hinnetega muret. Viimased kontrolltööd on läinud kenasti ja kohustuslik Ville-raamat sai plaanitust pea kaks nädalat varem läbi. (Oli olnud väga tore lugemine, Väikevend küsis lootusrikkalt, et ega Villel järge pole.) Vähe sellest! Möödunud nädalalõpul avastasime poest uues Petssoni ja Finduse raamatu, paksema kui senised. Kuni mina juuksuritoolis istusin, oli pool raamatutu juba läbi – Väikevend istus ja nohistas lugeda, jättes peaaegu kasutamata võimaluse juuksuritega vestlusse astuda. (Juuksuritega saab ta millegipärast alati eriti hästi jutule.) Õnneks meenusid talle ta seltskondlikud kohustused ning prouad ilusalongist ei jäänud ka seekord ilma võimalusest temaga vestelda. Pool raamatut jäi veel koju lugeda. Teine pool on nüüdseks läbi ning Väikevend soovitab seda kõigile, eriti muidugi mulle. (Siis sa saad ka lõpuks teada, kes need Krähmud on!)

Mul on palju töiseid asju, uued lakknahast peokingad,  palju mõtteid ja elavad unenäod. Täna hommikul libises mu käte vahelt suur kruusitäis kuuma hommikukohvi otse põrandale. Kass sai väga kohviseks ja jooksis suurest ähmist koonuga vastu kapiust, tuisates lõpuks ülakorrusele, endal kohv karvadest tilkumas.  Ilmselt ongi just Krähmud puudu.

 

6 thoughts on “Ainult tõug loeb. Ei mingit naeru!

 1. CV ütles:

  Tead Iibis. Sa oled lihtsalt imeline.

 2. sehkendaja ütles:

  Ja mul jahtus hommikukohv lihtsalt ära :(. Nüüd lürbin külma.
  Aga ma võin ka kinnitada, et imeline oled!

 3. sille ütles:

  Loodetavasti on kassiga ikka kõik korras.😊

 4. iibis ütles:

  No aitäh! Ma ei teadnudki, et selleks, et imeline olla, piisab, kui oma kass kohviga üle valada.

  Kassiga, kelle karvastik on tähelepanuväärselt tõhus – ega ta täisnimi pole ilmaaegu Nurr Siidikera – on kõik korras, tänan küsimast. Vähemalt ei tundu tal küll tavapärasest rohkem öelda olevat.

  • reet ütles:

   Huhh. Tahtsin just küsida, kas kassiga on kõik korras. Kahetsusväärsel moel ajas see olukord mind küll naerma, sest meenutas millegipärast Stina, Tjorveni ja musta kassi jahu-intsidenti.

   • iibis ütles:

    Jah, mulle ka. Kui ma eile hommikusel ajal, kus kõik hetked ja hetkepojad loetud, kohvist põrandat kuivatasin (no ilma suhkruta joon, nii et vähemalt ei kleepinud), mõtlesin, et Tjorvenil ja Stiinal oli lisaks veel jahu ka…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s