Mis mõttes on argipäev hall?

Koogi pidin tegelikult küpsetama pühapäeval – aga esiteks läks mul tööasjadega kaua ning teiseks oli tütar Kõrreke õhtul koogivormi välja otsinud ning tegi hoopiski oma imelist Nutella-kooki.

Nii et halvaa-õunakook, mille tarvis kõik koostisained olid koju valmis toodud, sai valmis hoopiski esmaspäeva pealelõunal. See osutus minu viimase aja õnnetu kokakunsti taustal – ikka on nii, et keegi midagi ei söö – fenomenaalselt populaarseks. Igati meeldiv vaheldus tavalisele uimasevõitu nädala algusele, kus kõik meeldiv tundub valgusaastate kaugusel. Ehk peaks teinekordki proovima.

9789949565054Edasi. Väikevenna kooli tuli kirjanik. See oli nii oodatud sündmus, et noormees oli nõus omaenda sünnipäevarahadest ostma endale raamatu. Kohustuslikuna oli just eelmisel nädalal loetud sama autori Kolmanda a kriminaliste. Väikevend seisis pikalt raamatupoes riiuli ees ning valis hoolega parima välja. Ning hakkas seda ka vabatahtlikult lugema. Ikkagi autogramm sees! Väga meeldiv kohtumine!

Siis veel. Eile oli mul ülipikk tööpäev – koolist linna, koosolekule –  ning koju jõudsin alles päris õhtul, kaheksa ajal. Keda aga polnud, oli Suur Vend.  Oli küll üks vastamata kõne telefonis tund aega varasemast, aga enam telefoni ei võetud. Ta oli läinud nimelt jalgpallitrenni (nagu selgus, kui olin murest hullununa otsinud üles tema klassivenna ema fb-kaudud ning saanud informeeritud klassivenna kaudu asjast kuulda  – no ja minut hiljem helistas ka noorjalgpallur ise.)  Ja vähe sellest, Suur Vend oli saanud ka matas viie miinuse. See oli päris lihtne ülesanne, viskas ta õhtul end teleka ette mugavalt sisse seades. (Jalgpall!)

Nii. Ja täna jõudis meile siis fagott. Mul on tunne, et ei mina ega Suur Vend, keda sageli kangekaelsuses süüdistatakse, ei küündi tegelikult Kõrrekeseni. Kui ta on midagi otsustanud, siis ta seda ka teeb. Hetkel, tundub, on ta otsustanud hakata fagotti õppima. Ise otsis Ülenurmest õpetaja, ise organiseeris pilli laenutamise ning ütles, et ta räägib isaga tundide eest maksmise eest. Tõesti, põhikooli ja muusikakooli lõpetamine ning kooli ajalehe toimetamine ei anna ikka seda õiget koormust kätte. Midagi peaks siiski juurde võtma!

Elu teismelise emana on siiski huvitav. Veel kuu aega tagasi oli mul kodus omnivoorist flöödimängija, nüüd hoopis veganist fagotimängija.

Ja siis ma mõtlesin – näed, Väikevend on laenutanud kahel korral merisea, Kõrreke siis fagoti – mille (või kellega?) Suur Vend võiks küll saabuda?

Fagotihelid ei olnud just… kõige meeldivamad. Õnneks mängitakse meil küll ka flööti edasi – kuigi see juhtub traditsiooniliselt ennekõike siis, kui ma olen trennis.

Tead sa üldse, mis pill fagott on? Mina enne eriti küll ei teadnud, kui tütar mulle mõne lingi saatis.

Nädal on umbes poole peal…

6 thoughts on “Mis mõttes on argipäev hall?

 1. anonyymne AK ütles:

  Tundub, et justkui ootaksid minult mõnda sellist kirjutist: “Ostsin täna Suure venna tellitud rikastatud uraani ära. Homme panen teele.” Siis võiksite rahuga ka nädala teise poole lõpuni jõuda.

 2. nodsu ütles:

  Kas Kõrreke ei söö piima ja muna ka? vahepeal jäi siit nagu mulje, et neid ikka sööb.

 3. Paula ütles:

  Saksofon oleks veel ägedam olnud

 4. sehkendaja ütles:

  Fagott on ikka väga lahe! Väikestes ruumides lähedalt kuulamine kindlasti mitte nii lahe. Aga appi, kui kadedaks teeb :).

 5. sesamy ütles:

  fagott on vinge pill 🙂
  tundub, et tütarlaps kindlustab endale teadlikult (või alateadlikult) tulevikku, fagotimängijaid on meil siin vabariigis kordades vähem kui flötiste 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s