Vitaalne vanainimene, täiesti oimetu

Mõni aeg tagasi ütles mu tütar Kõrreke, et tahab ka kunagi samasuguseks vitaalseks vanainimeseks saada. Samasuguseks selles mõttes, et nagu mina.

Aga praegu, esimese puhkusenädala lõpus, tunnen ma end ausalt öeldes täiesti oimetuna.

Nädal algas jaanide ja härra saabumisega. Härral oli kaasas uus jalgratas Kõrrekesele, kelle armas sõiduvahend kuu aega tagasi otse koduaiast oli häbiväärsel kombel ära varastatud. Aga igal õigel mehel – ning seda härra kahtlemata on – on alati mõni naistejalgratas igaks juhuks tagavaraks olemas. Endise rohelise asemel on lapsel nüüd siis punane iludus. Lisaks jalgrattale oli härral kaasas palju head nõu.

Aga kõigepealt olid jaanid. Esmalt sõprade juures koos päris tulega ja nii. Isegi Suur Vend osales seltskonnamängudes. Siis oli aedlinna-variant. Vanaemade ja koduse grillimisega. Lõpuks näidati ette ka merisiga ja tunnistused.

Ühel hommikul käisin metsas ka. Vaatamas, kas kukeseeni juba on. Kukeseeni põhimõtteliselt eriti ei olnud.  Leidsin neliteist nupsikut ja helistasin tütrele, et ta võtaks viimased eelmise aasta omad sulama.

Siis jõudis härra lammutada liivakasti, planeerida Väikevenna toa remonti, pügada heki, sireli- ja sarapuupõõsad, õpetada mind pesu pesema, nõudepesumasinat täitma ja  põhjakõrbenud potte küürima,  kartulite kurnamisest ja laste kasvatamisest rääkimata. Pesunööri lõikas ka läbi, aga see oli ilmselgelt vale koha peal. Samuti tehti tihe graafik järgnevaks nädalaks.

Hetkel sain küll pisut hingetõmbeaega, kuna härral oli seisme maa ja mere taga pisut asjaajamist ning sinna ta paariks päevaks suundus, võttes kaasa vanima ja noorima lapse. Keskmisel oli edasilükkamatuid asjaõiendusi staadionil ja sinna ta tänaseks ka kadus. Toitsin siga ja sügasin kassi ning tundsin end harjumatus vaikuses pisut veidralt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

5 thoughts on “Vitaalne vanainimene, täiesti oimetu

  1. maia ütles:

    Härra ei ole ilmselt kuulnud nôuandest, et ära anna kellelegi nõu, kui ta ei ole seda sinult küsinud.

  2. lendav ütles:

    Juba ainuüksi lugemine võtab oimetuks…

  3. sille ütles:

    Minu isa on samasugune. Terve elu on tal varrukast häid nõuandeid võtta olnud. Tuleb õppida seda kõrvust mööda laskma. ☺

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s