Joon vaikselt alla

Kui teised inimesed arvestavad aega kas sünnipäevast sünnipäevani või jaanuarist detsembrini või jalgpallihooaja algusest lõpuni, siis õpetajatel käib see ikka raudselt õppeaastate kaupa. Üks kooliaasta jääb kohe-kohe seljataha. Äratuskellaga ei pea vähemalt töölemineku mõttes enam niipea ärkama.

Puhkust on hädasti tarvis! Unustamine ja hajameelsus on juba mastaapsed. Unustasin oma pangakaardi parkimise eest makstes kaubamajja. Õnneks leidis selle üks mu lapsevanem. Kahjuks oli mul aga telefon hääletu peale ununenud ja ta ei saanud mind kätte. Noh, lõpuks sain kaardi ikka kätte.(Leidjal ei tarvitsenud selleks teha muud, kui kolm vastamata kõnet ja kaks sõnumit…) Järgmisel õhtul unustasin, et pidime sõbrannaga õhtupoole kokku saama ning unustasin jälle telefoni hääletule. Kõrrekese muusikakooli tunnistusest ma parem ei räägigi. Selle võtsin häbistatult Mamma pool kotist märkmiku vahelt kaks nädalat peale seda, kui ma selle Mamma käest saanud olin…

Muidu läheb meil kah hästi… Merisea puuri puhastan muidugi mina. Eks see ole paras pirakas ka. Aga nunnutavad kõik teised. Muuhulgas ka Suur Vend, kes tõstis loomakese täna hommikul oma voodisse ning oli äärmiselt üllatunud, kui merisiga tegi – hoolimata osutatud aust – ka seal seda, mida ta enam-vähem kogu aeg teeb. Õnneks oli nädalavahetusel nagunii linavahetus plaanis.

Kass Nurr Siidikera käib aeg-ajalt puuri kõrval lebamas. Sisse vaadata ta eriti ei julge, aga ilmselt on see ainus loom universumis, keda meie kass ei karda. Vähemasti, kui ta puuris kinni on.

Väikevend oli vahepeal kolm päeva loomasõprade laagris koos oma hea sõbramehe P-ga. Kolm päeva läksid kõigi jaoks kiiresti. Väikevend läks sinna longates, kuid naases haavaga käes. Oli näinud konna, joonistanud varsakapja, ujunud ning isegi, kui ma nüüd õigesti aru saan, söönud piimasuppi. Ka kaasavõetud voodilinad oli meeles tagasi tuua. Tõsi küll, kasutanud ta neid polnud, küll aga pannud nende vahele liivased plätud. Nii et õnneks ei ununenud ka plätud maha! Aga see-eest märjad ujumisasjad oli meeles olnud eraldi kilekotti panna, nii et nuriseda oleks patt.

Kõrreke, tema oli täna oma kooli lõpuaktustel tušši mängimas. Ma arvan, et ta on rohkem aktustel esinenud kui nende kooli direktor (viimane ju vahetus paar aastat tagasi). Täna pidas veel üheksandikele kõne ka. Seks puhuks ostis endale koguni uue kleidi.

Homme – või kui nüüd kella vaadata, siis juba täna – lõpetavad ka meie kooli noored, ilusad ja targad inimesed. Sel aastal piirdus minu kokkupuude üheksandikega küll lõpueksamite parandamisega, kuid lähen ja plaksutan kõigile hea meelega. Ja sellega saab kooliaasta läbi ka.

Advertisements

6 thoughts on “Joon vaikselt alla

 1. sofikene ütles:

  Õnnelikku puhkust lõpetajatele ja meile, õpetajatele! 🙂

 2. alpiyogini ütles:

  Nõus! Meil, õpetajatel on hoopis oma kalender ja küll on magus see hetk kui aasta viimane leht otsa saab 🙂 Minu arust on just see puhkuse algus, need päris esimesed päevad kõige muhedamad. Keha ja meel surisevad veel möödunud koolisaastatst, ent samas võib rahumeeli kõik lõdvaks lasta …

  Ilusat suve Sulle ja Su perele
  Ikka sind lugev mäemamma 🙂

 3. nodsu ütles:

  täiesti OT märkus: kui nägin seda pealkirja kellegi teise blogi külgribal, mõtlesin esmalt uimase peaga “mida sa küll alla jood”. Ja siis sain aru.

 4. sille ütles:

  Õige jutt! Ilusat puhkust meile kõigile! ☺

 5. iibis ütles:

  Kena hingetõmbeaega kõigile kenadele kolleegidele! (Kuigi mina tunnen küll hetkel, et vajan sellist omamoodi aeglustusrada – võtsin kaheksandike uue õpiku, asusin juba huviga lugema ning mõttes töökava paika panema.)

 6. Paula ütles:

  Eks koolis käivate laste vanemad ela ka natuke selle aasta järgi. Kui kool on läbi , siis ei pea enam tingimata kell kuus hommikul tõusma, võib rahulikult kolmveerand seitsmeni magada 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s