Varbad murus

OLYMPUS DIGITAL CAMERASee suvist reaalsust piiritlev hetk, kui saad paljajalu toast aiamurule astuda, on nüüd ära olnud.

Hinded on väljas, ehkki mõned tilulilulised koolipäevad enne tunnistuste kättesaamist/andmist veel ees. Eelmisel nädalal jõudis Väikevend olla korralikult, palavikuga haige, et siis õnnelikul moel just enne klassiekskursiooni terveks saada. Klassiekskursioon viis linnusesse ja kaevandusmuuseumisse ning Väikevend nautis päeva südamest.

Lisaks kolis meile mõneks ajaks sisse merisiga. Väikevend pani talle nimeks Tornaado. Tornaado olevat iseloomult pisut tujukas ning lisaks veel peaaegu tiine.

Kui sa ei saa aru, mida peaaegu tiine tähendab, siis ma kohe selgitan.

Nimelt ei ole isegi üheselt selge, kas ta on nais- või meesmerisiga. Aga kõht on tal korralikult punnis. Nii et kas paks poiss või tiine emane. Kui loomaringi õpetaja nentis, et ta pole ju isasega kokkugi saanud, tunnistanud Väikevend, et tema koos teise noorloomasõbra X-ga olevat Tornaado – kes tol hetkel polnud veel kellegi Tornaado – Pruunlaigu puuri pannud küll. (Pruunlaik on see sama kõbus meespensionär, kes meil sügisvaheajal kostil oli.)

Aga – nagu ütles loomaringi õpetaja T, Väikevenna suur autoriteet, olevad meriseapõrsad väga nunnud ja tegusad. Polevat paljad ega midagi. Nii et ootame huviga, kas Tornaado osutub lihtsalt maiaks paksuks poisiks, nagu Kõrreke väitis ta välja nägevat või õnnistatud olekus prouaks,nagu loodab Väikevend, selgub ilmselt peatselt.

Igal juhul kuluks üks trobikond igasse muruga majapidamisse ära küll. Sest õuemurul selgus liigi äärmine tõhusus – ühest otsast võilill sisse – väike pingutus – ja teisest otsast värske meriseväetis välja. Kui nad töötaksid terve brigaadiga, pääseks ilmselt ülejäänud majakondsed tüütust muruniitmisest.

Kui siin juba läks jutt vahepeal Kõrrekesele, siis tema viibib meil parasjagu klassiekskursioonil. Ööbimisega klassiekskursioonil. Viisin ta hommikul bussile ning soovitasin täiega nautida, kuid joomingutel mitte osaleda. Nad ju ikka kuulavad, mida ema neile ütleb, eks?

2 thoughts on “Varbad murus

  1. sille ütles:

    Ongi käes! ☺
    Ilusat suvepuhkust teile!

    • iibis ütles:

      Sulle sama – kuigi ma ise sel aastal ikkagi enne päris puhkuse algust lipsu lõdvaks lasta ei saa – suvetööd ja lõpukeksamid veel tulekul.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s