Talveurust välja

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOleme nüüd mitu head päeva nautinud koolivaheaja-vabadust. Mis minul küll homme lõppeb, aga siiski. Garderoobi korrastamine tõusis päevakorda Väikevennale sobivate jalanõude otsimisega. Tegin siis ühekorraga inventuuri ka riiete poolel ära.

Lisaks sellele, et panin kõrvale mitu kotitäit kraami taaskasutuskeskusesse viimiseks, selgus huvitav seaduspära: Suurest Vennast järele jäänud rõivad ja jalanõud on ALATI kas ühe numbri võrra suured või väikesed. Ühe paari kingi siiski leidsime – Väikevenna enda sügisesed läksid veel jalga – ning mõned T-särgid.

Tänasel hommikul tegin kuulutuse. Väikevend leidis seepeale, et tema teeb oma kuulutuse, mis on parem kui minu oma. Muidugi oli parem, pilt oli ka juures.

Kõrreke aitas mul kraami auto peale tõsta. Vanapaber, pakendid, pudelid ja riidekotid. Taaratšeki eest saime seitse kaheeurost ja ühe ühese. Üks kahene läks kohe Suure Venna kogu tarbeks kõrvale, tegu oli, nagu selgus, naistele valimisõiguse andmise 100. aastapäeva mündiga. Teise kahese andsin mulle abiks olnud tütrekesele. Viimane oligi eelmisel päeval rahamuresid kurtnud. Taaskasutuskeskusest leidis Kõrreke õlimaali, mis kujutas viktoriaanlikus stiilis tütarlast peegli ees, mina Mirabilia-sarjast ühe krimka ning Väikevennale paari pükse. Veel kolm kaheeurost.

Koju minnes selgus, et Suur Vend polnud oma nime meie üritusele kirja pannud ning läks sõpradega staadionile. Eks tal ole selline iga ka, umbes nagu Judyl Paddingtoni-filmis, tema arvates valmistab ta perekond talle pidevalt piinlikkust. Jätsin veel paar münti talle laua peale ning sõitisme Kõrrekese ja Väikevennaga kesklinna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Päike paistis, linn oli inimesi täis. Kaubamaja kõrval oli suusavõistlusest jäänud suur lumekuhil, kus võrdlemisi kevadiselt riides lapsukesed lirtsudes liugu lasid. Tänavamuusik koos valge kassiga mängis akordioni. Väikevend sai minu viimase taara eest saadud mündi ja pani selle kaabusse. Läksime Pierre´i kohvikusse, kus Väikevennal lubati õnneks tellida kukeseenepasta ilma kukeseenteta ning muidu läks ka hästi. Poiss oli tegelikult väga erutunud, sest talle tuli meelde, et klassiga õppekäigul käies oli sealsamas avatud üks uus kohvik ja ta arvas, et me peaksime sealt ilmtingimata mõne koogi koju ostma. Kuni me toitu ootasime, käis ta ühe korra kontrollimas, et kas kohvik on ikka seal, kus ta mäletas, ning kuni mina ja Kõrreke oma salateid lõpetasime, veel teise korra.

Botaanikaaias õitsesid vaid krookused ja lumikellukesed. Sealne mänguplats oli lapsi paksult täis, pinkidel unelesid armunud ja noored emad otsisid tarmukalt porivabu teeradu. Valgus oli täiesti kevadine. Esines pungi, paar esimest tsillatki olid oma sinised nupsus pead mullast välja torganud – aga ainult paar. Tiigis ujuvad pardid olid paksud ja iseteadlikud.

Kõrreke meenutas, kuidas ta pole peaaegu kunagi kasvuhoonetesse pääsenud, kuna alati olevat mul mõni ettekääne. Kui meil Väikevennaga oli elulistel näidustustel aeg lahkuda – Väikevend kiirustas trenni ning mina küünetehniku juurde, jäi Kõrreke meist maha. Lõpuks ometi ostis ema talle pileti! Tagasiteel leidis Väikevend Pihlaka kohviku ilmeksimatult üles – eks õppekäikudest on alati kasu – ning ostisme kaasa neli sefiirist lumepalli-nimelist kooki.

Küünetehniku juures tundsin, kuidas mu kingadest tuleb kaka ja kevade lõhna. Homseks viksin kingad ära ja lähen tööle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5 thoughts on “Talveurust välja

 1. Missugune Mirabilia oli?

 2. Ingrid ütles:

  Nii muhe ja meeleolukas lugemine:)

 3. iibis ütles:

  a)Mauri Sariola “Laia tee seadus.” Tundub, et üks õpetlik lugu.

  b)aitäh.

 4. reet ütles:

  Tundub, et päev õnnestus. Esmaspäeva pärastlõunal oli botaanikaaias ainult paar noort ema lapsevankritega ja üks lastega pere, pluss üks äraeksinud olemisega noormees (tea, kas daam jäi tulemata?). Minu lapsed said nautida palmihoone kilpkonnade jagamatut tähelepanu ja orhideenäituse selgitava tahvli juures õnnelikult kihistada – seal oli seletus, mida see “orchis” kreeka keeles tähendab … Isegi meiepere Homo Puberteticus lõpetas pikapeale vingumise ja oli rahul. Piinlikkuse-ikka pole ta veel õnneks jõudnud.

  • iibis ütles:

   No näed siis. Eks me pea ikka kah järgmisel korral kogu täiega need kilpkonnad ja muud ära vaatama. Kõrrekesele jättis kõige sügavama mulje ananass. Et kohe kasvaski.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s