Kevadisel koolivaheajal. Siiski. Kõigest hoolimata

Kevadine väsimus annab ilmselt tunda. Mõni meist jonnib. Mõni sööb ära teise kommid. Mõni on ülikriitiline kõigi teiste suhtes, ta ise välja arvatud. Mõni oleks saanud äärepealt tunnistusele elu esimese kolme. Ning mõni, khm, hoiab end lakkamatult vaos ja lahendab suured hädad ning õnnetused, ja siis ärritub ülemäära jälle mõne pisiasja peale.

Aga. Lõpuks jõudis finišisse Kõrrekese muffiniprojekt, laps kaitses tulemusele suurepärane oma loovtöö ning teatas, et ei soovi enam mõnda aega küpsetada ainsatki muffinit. Lubas küpsistele ümber spetsialiseeruda.

Käisime Kõrrekese ning Väikevennaga kevadise vaheaja algust tähistamas lõunasöögiga. (Suur Vend sõitis naaberlinna etiketikoolitusle ja teatrisse.) Mitte midagi eriti peent ega kallist, raamatupoe kohvikus kohalikus kaubanduskeskuses. Muidugi, eks nad kiirustasid kohe edasi. Kõrreke pidi klassiõdedega kohtuma ning Väikevennal oli lemmikloomaring. Kahjuks oli Väikevennal kadunud ära plastiktasku kuupileti ja õpilaspiletiga, et ta saaks ise vähemasti tagasi tulla. Ta mäletas küll täpselt, et oli selle esikusse jätnud, kuid seal seda polnud. Eks ma siis lubasin viia-tuua. Vahepeal koju koristama naastes leidsin dokumendid õuemänguasjade juurest. Hiljem, loomaringist tulles meenus talle – jah, tõesti, eelmisel päeval oli mängitud naabripoisiga pätti ja politseinikku ning kuupilet olnud võltsitud juhiluba.

Ma ise haarasin kähku kuivatusrestilt trenniriided. Spordiklubis märkasin, et olin enda treeningsärgi asemel võtnud ühe Kõrrekese topi. Ma nägin välja nagu… õitsvas eas proua oma teismelise tütre särgis.

Homme tuleb Vanaema pannkoogihommikule. Lootuses näha ilmselt laste tunnistusi – mis on muidugi, Väikevend välja arvatud, ette nähtud purunema, kuna suuremate laste õpetajad ei viitsi neid välja printida ning muusikakooli tunnistusele unustas Kõrreke lihtsalt järgi minna.

Kevadvaheaeg on kõigest hoolimata alanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s