Eriline tavaline päev

Hommik algas maailma meeldivamal moel, kohvilõhna oli juba tükk aega enne tunda, kui nad mind üles laulma tulid. Koogil oli põlemas kunagisest piraadipeost jäänud temaatilised küünlad. Tore!

Siis tuli tavaline: kaheksast üheksani lapsevanem, üheksast kaheni tunnid, kahest kolmeni koosolek, poole neljast poole viieni Suure Venna arenguvestlus, siis Mamma kassi toitmine ja poeskäik. Poekott kodus maha, trennikott peale. Tunnike ujumist ja vesivõimlust oli hädatarvilik! Kõrrekese ammutellitud ja kauaoodatud saapad pakiautomaadist ära tuua. Kodus, õhtust süües, kontrollida Väikevenna õppimist. Kirja kõik see, mis ma Mammale homme haiglasse pean viima.

No ja siis lugesime Väikevennaga kordamööda üksteisele ette kohustuslikku kirjandust ja Hulkur Rasmust.

Laste, nii omade kui võõraste, joonistatud kaardid ja kallistused on muidugi puhas rõõm. Mitmest vaasitäiest nartsissidest, roosidest ja gerberatest rääkimata. (Ehkki hinnata oskavad seda vist küll enim need, kes on oma elu esimese kolmandiku jooksul saanud sünnipäevaks ainult alpikanne.)

Aga kokkuvõttes on see rõõm mu kuidagi ära väsitanud. Vanust, teate, kah juba omajagu!

Advertisements

7 thoughts on “Eriline tavaline päev

 1. ritsik ütles:

  Palju õnne ja hästi lõhnavaid nartsisse!

 2. suslik ütles:

  palju õnne!
  (jah, need alpikannid. ja roosad kobarnelgid…)

 3. sille ütles:

  Palju õnne! 🙂

 4. reet ütles:

  Palju õnne! Alpikannid, tõesti, huhh. Siiamaani ei salli. Minule toodi mõnikord ka lötaka õiega punane tulp (ma olen vist umbes täpselt aasta ja neli päeva noorem, nii et põhimõtteliselt samast põlvkonnast), vähemalt on see mul meeles.

 5. iibis ütles:

  Jah, ilmselt piisaks küsimusest “Kuidas sa suhtud alpikannidesse?” tegemaks kindlaks terve põlvkonna daamide sünnikuu! Kuigi, objektiivselt võttes, pole neil ju õigupoolest midagi viga! Krooniline allergiline reaktsioon.
  Õnnesoovide eest muidugi tänu.

 6. lendav ütles:

  Mulle millegipärast alpikanne eriti ei toodud. Märksõna on hoopis nelgid. Punased, sest muid ei olnud enamasti saada (kui neidki). Kobarnelk oli harvanähtav haruldus. Võibolla oli veebruari keskpaigaks alpikanniaeg läbi?

  Õnnitlused sellegipoolest! Ja üks kujuteldav kimp piibelehti!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s