Kadunud kui mullune lumi

Kui ma siin nüüd teisel advendil taas pühapäeva lõpetuseks pesumasina järel ootan, tabasin end mõttelt – huvitav, kas kellelgi tekib üleüldse sama palju musta pesu kui meil. Kuperjanovi pataljonil ehk ikka?

Nojah, otsas see nädalavahetuse killuke vabadust nüüd ongi.

Tütar õnnestus laupäevahommikul basseini meelitada. Lisaks sellele, nii tubli, nagu ta just on, tegi ta veel kindlaks, et tal on Eestis 308 lehm-nimekaimu ning valmistas lõunaks makarone hakklihaga.

Poistega käisin kuulimänguturniiril-raamatuesitlusel. Sportlik vorm jättis küll soovida, kuid see-eest lahkusime koos raamatuga, mille Väikevend võitis loteriis. Kirjanikuhärra poolt ette loetud peatükk oli paljutõotav, ja tulid meelde ajad, mil talviti oli veel lumi ja nii ja kui me oma lastega ikka nädalavahetustel igasugu raamatuüritustel käisime.

Siis tulime koju. Kõrrekesel, kes oli selleks ajaks küll juba jõudnud pasunakooriga ballile, oli käinud vahepeal külas sõbranna, ja nagu oli näha söögitoa laualt, oli olnud romantiline küünlavalgusõhtu koos kurgi ja dipikastmega. Koristasin laualt küünla, kurgi ja dipikastme ning tegime ruumi piparkookidele. Olin ostnud koguni uue taignarulli – nüüd on meil neid kokku poolteist, kuna vana on juba terve igaviku ilma rullikuteta –  ning vahariide. Tainast oli küll poest. Kõige õhema taigna rullis nagu ikka Suur Vend. Aga meie Väikevennaga andsime samuti oma parima. Kõrbema ei läinud midagi ning kõik piparkoogid kaunistati kohe ära ka. Mul oli lisaks glasuurile ka šokolaadinööpe, neid saab kenasti glasuuriga koogile liimida. (Ühest suuremast sai koguni Nuuskmõmmikule noku!)

Kõrreke saabus ballilt pool kaks öösel.

Pühapäeva hommik saabus koos kaerahelbepudruga – ja kohustusega aidata Väikevennal valmis teha uurimustöö metsloomast. Väikevend valis hundi. Ka mina või lõpetada samade sõnadega nagu Väikevend sain hundist palju huvitavat teada. Kõrreke valmistus kooli bioloogiaolümpiaadiks, Suur Vend luges läbi raamatu ja kirjutas selle kohta ettekande. Ta pani end juba ka raamatu järje järjekorda (Kõrreke on õnnelik omanik).

Ka täna õnnestus süüa üheskoos lõunat, vaadata üheskoos näosaadet (noh, ma küll kõrvalt triikisin pesu ning  tegin väheke töö-asju ka, ja Kõrreke pendeldas samuti teleka ja bioloogiaraamatute vahet.)

Läbi see nädalavahetus ongi.  (Siin peab küll mingi eksitus olema!)P1060907

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s