Enne, kui minna teise klassi

See on ju selge, et teise klassi poiss on ikkagi teise klassi poiss. Elukogemuse mõttes ja üldse.

Nii et kui peatne teise klassi poiss tuli eile tuppa ja teatas, et naabripoiss M-l on aias TELK ja ta kavatseb seal ÖÖBIDA ning ka tema tahaks KA, noh, muidugi juhul, kui ema ja naabripoisi ema lubavad. Kui vajalikud volitused saadud, tuli asuda tegutsema. Oli küll veel lõunane aeg, aga palju oli teha ka. Väikevend võttis oma voodist lina ja padja ja viis telki. Samuti oma kaisuloomad (kõik neli). Legoklotsid. Vahepeal oli naabripoisi väike õde ühe kaisuka basseini visanud, aga keegi ei saanud pahaseks. Siis otsiti välja taskuraha ja mindi kodu lähedale poodi ostma telgis ööbimiseks hädavajalikku. Nagu kartulikrõpsud ja limonaad. Õhtul vaadati üheskoos ära ühine lemmiklastesaade Kättemaksukontor. Eriti head on need osad, kus Friida on, need sisendavad kuidagi turvatunnet või nii.

Pärast Kättemaksukontorit ja enne ööd sai ema korraks peatse teise klassi õpilase kätte ka. Et poiss loeks edasi peatüki suvist kohustuslikku kirjandust ning ühe jalaga juba uksest välja olles õnnestus emal pihku suruda ka hambahari. Ja juba tormas noorsand naabermaja poole tagasi triibuliste pidžaamapükste välkudes.

Ema kuulis lahtisest aknast tükk aega jutuvada. Aga millalgi see vaikis.

Ema oli küll südamele pannud, et kui telgis ikkagi olla ei taheta, tuleks poiss koju. Isegi välisuks oli seks puhuks lahti jäetud.

Öösel tuli emale pähe igasugu mõtteid. Eriti hästi magada millegipärast ei saanud. Hommikul seitsme ajal läks ema otsustavalt naabrite aeda ning tegi tiiru ümber telgi. Haudvaikus.

Huvitav, millal sobiks ukse taga koputada. Naabriprouale helistada tundus ka vara ja fb kaudu sõnum saata tundus… lihtsalt kuidagi tobe.

Õnneks lõpetas Väikevend oma ema piinad, astudes umbes kaheksa ajal uksest sisse. Ikka veel pidžaamas. Oli tulnud puuduolevate legode järele. Kaerahelbeputru – selle oli ema vahepeal armastavalt valmis keetnud – ei soovinud.

Imelik küll, ema käskis hoopis riidesse panna ning esitas öö kohta küsimusi. Telgist oli peatselt siiski M tuppa mindud. Väljas oli rohi märg ja nii.

Emal õnnestus siiski takistada peatset teise klassi poissi naabrite juurde lõplikult sisse kolimast, meenutades, et täna pidi P, parim sõber nooruspäevilt, s.t lasteaiast, külla tulema.

P, muidugi, vana semu!

Isegi toa võis sel puhul korda teha. Noh, vähemalt teatud määral korda. M poolt tuli muidugi oma legod ja voodiriided ja kaisuloomad tagasi tuua. Ja pisut ka kohustuslikku raamatut lugeda. Sellega on üks huvitav asi. Et niipea, kui kohustususlik raamat avada ja lugema hakata, tunneb peatne teise klassi õpilane, et pea hakkaks nagu kuidagi valutama. Üks peatükk sai siiski edasi.

Aga jah, tegelikult ei pidanud üldse kaua ootama, kui P ja tema isa ukse taga olid. P isa läks tööle ja P pidi jääma seniks, kuni ta ema töölt tuleb.

Hea oli see, et seekord ei valmistanud ema toiduga piinlikkust – spagetivormi asjus oli temaga aegsasti kokku lepitud.

Pärast sööki sai võimlemismattidest maja ehitada, P-le oma onni näidata ja peamiselt spioone mängida. Läks küll vaidluseks, kes on maailma parim, aga teise klassi õpilase õde Kõrreke, kes kogu vaidlust oma avatud aknast kuulis, käis ja raporteeris emale tulemustest. Üldiselt olevat klassi parim siiski Väikevend, aga P saanud valida endale oma ala, millel maailma parim olla. Ta valinud teleporteerumise. Siis söödi jäätist ning kooki. Viimase oli küpsetanud P ise koos oma emaga. Kui päev lõpuks nii kaugel oli, et P ema töö läbi oli ja ta kohale jõudis, tuli poistele vist esimest korda päeva jooksul ka arvuti meelde. Huvitaval kombel oli IT-valdkond seni unarusse jäänud. Siis söödi veel kooki ja emad jõid kohvi ja lõpuks lepiti kokku, et kui P emal augusti lõpus puhkus on, siis läheb ka Väikevend sõbra poole külla. Vahepeal tuli ka Suur Vend staadionilt koju.

Suur Vend sõi kooki ning leidis, et pole ammu midagi nii head söönud. Võimalik, et ta polnud ammu üleüldse midagi söönud, kuna oli juba enne lõunat staadionile läinud.

Kui P ja tema ema koju läksid, oli peatne teise klassi õpilane väga rõõmus. Suurest rõõmust oli ta nõus isegi ema ja õega ujulasse tulema. Tunnike vees möödus toimekalt ja Väikevend sai selgeks seliliujumise.

Tubliolemise inertsist võis ju veel kodus pisut kohustulikku raamatut emale ette lugeda – talle paistab see vist meeldivat. Aga ainult pool peatükki!

Advertisements

2 thoughts on “Enne, kui minna teise klassi

  1. Mac ütles:

    Palava ilmaga hullununa võib vabalt lugeda lauset: “Väikevend võttis oma voodist lina ja padja ja viis telki.” ja mõtiskleda, et miks ta telgid telki viis 😀 Ja teisel katsel alles aru saada, et ahjaa… viis, mitte 5 😀

    *aga postitus meenutas, kui põnev-põnev-põnev oli kunagi telgis magada!

    PS. Kuna wordpressi reader läks hulluks, postitasin alguses selle kommentaari täiesti teise blogisse… andekas 😦

  2. reet ütles:

    Tuleb väga tuttav ette. Enne esmaspäevast Suurt Vihma magasid meil ka lapsed kahekaupa kordamööda telgis. Lillebror (viiene) korjas kaenlasse Pingu, padja ja kaks taskulampi, teatas: “Head aega, emme, ma lähen nüüd telki!” ja piiksus hetk hiljem välisukse juurest, et keegi palun teeks ukse lahti, tal on käed kinni. Meie lapsed pidasid siiski hommikuni vastu, käisid vajadusel toas kempsus ja leidsid, et äge oli.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s