Laagrivärk

Möödunud nädala lõpus tõin tütre puhkpillilaagrist koju. Ma pole kindel, et ta mulle enne teregi öelda jõudis, kui ta mulle innukalt teatas, et ta tahab ka järgmine aasta samasse laagrisse tagasi. Kontsert oli uskumatult hea, päris rasked lood oli selgeks saadud. Sekka ka lustlikke vahepalasid, siseringinalju, lõpuks pikk kallistamine ja hüvastijätt. Nojah, kui terve nädal üheskoos pilli mängiti ning tehti seda kaheksa tundi päevas, siis on see ju täiesti ootuspärane. Ainus kummaline asi olevat hapukurk – seda olid ühiselamu kokad lisanud kõigisse suppidesse, kastmetesse ja isegi kapsale hakklihaga.

Nii et kui me enne koju jõudmist poodi läksime, tõstis laps otsustavalt korvi purgi oliive.

Hea tunne, et kõik lapsed kodus, kestis mõne päeva.

Täna hommikul viisin Väikevenna tema elu esimesele laagribussile. Korvpallilaager, kolm päeva.

Õde ja eriti vend jagasid rohekelt õpetussõnu kaasa. Mida kaasa võtta, millele ja kus raha kulutada. Mis on laagris äge ja mis eriti äge. Pakkisime koos suure reisikoti. Kaisuloomadest võeti kaasa vaid vares. Kui ma manitsesin, et vaadaku, et telefon märgade riietega kokku ei sattu, arvas ta, et ehk ei võta üldse telefoni kaasa.

Hommikul pani siiski telefoni kotti. Vaatasime hommikul veel üheskoos ETV-st lemmikloomade saadet. Ega mind need lapsed eriti ei huvita, mind huvitavad loomad. Kas sinul on ka nii hästi hea? Istusime diivanil, Väikevend vastu mind nõjatumas. Jah, Väikevend, see on üks parimatest viisidest, kuidas oma hommikukohvi lõpetada.

Viimasel hetkel võttis Väikevend oma sinise palli ka ühes. Auto oli juba maja ette välja tagurdatud, kui mulle tuli jope meelde.

Bussi jooksis ta esimeste hulgas. Ei mingit pisaravalamist!

Terve päeva jooksul polnud tal mahti telefonile vastata.

Õhtul ta lõpuks helistas – tal läheb hästi, kõik on väga tore. Aga emme, tule mulle palun järgi! Ei, keegi ei kiusa, ujumas oli eriti lõbus, aga ikkagi emme, palun tule järgi!

Koduigatusus?

Nojah, eks mina tunnen ju ka oma Väikevennast puudust!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s