Aga äkki just see ongi SEE?

Magad hommikul sisse. No sellepärast magad, et oled eelmisel õhtul jäänud tööasjadega hilja peale ning saanud alles peale südaööd magama.

Aga jõuad hommikul keeta siiski kiire kohvi ning  teha lapsele võileivagi kooli kaasa. Tee peal kordab laps üle jutustamise. Olgu ta muidu nii suur jutupaunik kui tahes, aga klassi ees jutustamine pole siiski tema teetass. Räägime veel sellest, et peaksime õhtul rattad hooldusesse viima. Pärast tuleks küll koju tagasi jalutada, aga praegu ongi ju liikumisaasta!

Tööl selgub, et üks tund jääb ära, kuna lapsed tahavad loengut kuulama minna. Parandasin ära kõik parandamata tööd ja  jõin veel pisut kohvi.

Väikevennal oli täna robootika ja minul järelevastamine. Väikevend oli saanud õpetajalt kiita. Mina kiitsin jälle oma õpilasi. Kõik said tööd tehtud.

Viisin Väikevenna koju. Lasin oma küüned ilusaks roosaks teha,  et sobiks roosidega mu kleidil. (Teate ju küll, mida vanem eit, seda roosam kleit.)’

Tulin koju. Päike paistis. Tõstsin oma ratta garaažist õue. Väikevend tegi kindlaks, millise venna vana ratta ta sel kevadel sõita võtab. Sõitisme rattatöökotta. Siis panime kiivri kotti ning  käisime raamatupoe kohvikus ja poes. Väikevend sai endale päikeseprillid. Jalutasime koju.

Põõsastes olid linnud (ei olnud ei varesed ega varblased, teisi linde ma ei tea.) Majade juures olid koerad. Kindlasti oleks lõhnanud päris tugevalt kevade järele, kui jahedus oleks nina tatiseks teinud. Jalutada oli tore.

Kodus rääkis Kõrreke, kuidas ta geograafias jutustamas käis. Mina küll merepõhja reljeefist midagi ei teadnud. Tore, kui sul on tark tütar!

Väikevend mängis veel oma legodega. Mina avastasin Suure Venna õpikud. Need olid häbiväärses olukorras, osadel polnud üldse ümbrispaberit, osadel oli see nii räbal, et jube. Panin kuuele õpikule paberid ümber. Väikevennal sedakorda õppida polnud antud.

Väikevend käis duši all. Lugesin Väikevennale ette viimased peatükid Suurest Sõbralikust Hiiglasest. Me nautisime kogu raamatut üheskoos ja ülimal määral. Laulsin lapsele unelaulu.

Emme, mis sa arvad, kas sa oled piisavalt hea?

Ei, emme, sa oled kõige parem maailmas!

Seejärel väike pesutriikimine ja vestlus Suure Vennaga. Tal tuleb tihe nädalavahetus: näidendi ööproov ja play-off mängud.  Suure Venna lemmikmeeskond võidab.

Kõige tavalisem päev. Või hoopis kõige õnnelikum? Või mis seal tegelikult vahet…

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s