Masendavaima nädala kroonika

Et jaanuari algus on kuulutatud täiesti ametlikult masendavamaiks ajaks, ei tekita muidugi imestust. Seisad ühekorraga silmitsi tõdemustega, et pühad on läbi, rahaga on nagu on – aga jaanuaris laekub teadagi umbes sada makstavat arvet – lisaks astud veel kaalule (kui julged) ning avastad, et puhkuse alguseni on umbes pool aastat…

Tegelikult polnudki nagu viga. Väikevenna sai hommikuti voodist kätte. Tööl sain ühe tüütu kohustuse kuidagi iseenesest laiali jagatud. Koosolek – mille tõttu ma isegi oma igakuise Püha Ürituse (visiit küünetehniku juurde loomulikult) – algusaja ära muutsin – jäi ära. Oli meeles Suurele Vennale spordiarsti juures aeg kinni panna. Jõudsin ise päris mitu korda trenni. Oli meeles osta nõudepesumasinale soola ja dušikabiini jaoks torusiili. Maksin ära kõik oma umbes sada laekunud arvet. (Peale mida laekus muidugi veel kolm – suuremate laste toiduraha ning Suure Venna peatsete võistluste kohta.) Väikevend pakkis täiesti ise mitu korda koolikoti.

Kuigi – kõik polnud nüüd nii roosiline ka, mingisugust lõivu pidi ikka selle aasta esimesele korrapärase eluga nädalale maksma. Näiteks süüdistas Suur Vend mind oma ujumismütsi ära kaotamises. Siis nimetas üks õpilane mind julmaks – peale seda, kui oli näinud minu koostatud sõnarägastikku, kust tuli mõisteid otsida. Lugesin sõnumit Emme, palun osta mulle homseks sirkel alles kell üheksa õhtul -aga sirkli sain! Ühel päeval kooskõlastasin õhtuse menüü – kurgi-tomati salat ja kalapulgad – eriti üksikasjalikult Suure Vennaga. Kes muidugi lõpuks ei söönud midagi. (Õnneks sõid teised lapsed.)

Ajaloolise tõe huvides olgu siinkohal ka üles tähendatud, et Vanaema oli hankinud kõigile lastele täiskomplekti Läti euromünte. Väikevend luges need üle ning arvestas kohe ümber legodeks ja relvadeks, Kõrrekese münte ümbritseb saladuseloor, Suur Vend aga helistas Vanaemale ning tänas. Lahter Läti müntide jaoks on tal ju albumis ammu olemas.

Aga õnneks saabub igal nädalal vääramatult laupäev. Ning vähemalt hetkel – kui nüüd aknast tänavalaterna suunas välja vaadata, sajab midagi, mis ei ole vihm.

Advertisements

2 thoughts on “Masendavaima nädala kroonika

  1. mäemamma ütles:

    Tänavalaterna valgussööris langev lumi teeb köik uuesti heaks. Nii örnalt ja lihtsalt. Puhtaks. Ma olen selle meist nii kaugel mahasajava lume üle meeletult önnelik! Olge Teie ka! Nautige.

  2. iibis ütles:

    Jah, ma ei imesta üldse, et see vähene ning praeguseks osaliselt juba sulanudki lumesentimeeter tekitab suisa rahvusvahelist kaasaelamist…

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s