Koolivaheajal saab endale mõndagi lubada

Lubada näiteks seda, et ei lähe poodi. Suhtud sellesse, et leib on otsas nagu Marie- Antoinette  – kes mäletatavasti soovitas naistel, kes kurtsid, et neil pole lastele leiba anda, hoopis kooke süüa. Ja küpsetadki koogi ja serveerid seda õhtusöögiks.

Lähed näiteks täpselt sellisesse trenni, kuhu tahad ja mitte sinna, mis sinu taksojuhilogistikaga sobib.  Ning lisaks kõigele avastad, et suudad vähemasti trennisoojana võtta lootosasendi. Vähe sellest – õnnestub oma silmaga näha inimest, kes on näinud sel aastal lund  – joogatreener tuli Lapimaalt!

Mängid näiteks lastega lauamänge. Ja keegi ei lähe tülli ega tee sobi. Ning minul, saage aru, minul, kes ma ei võida vist loteriiga ka siis, kui võiduvõimalus on kõik loosid peale ühe võidavad, õnnestus ühel päeval kõiki oma lapsi Tsitadellis võita!

Lugeda näiteks raamatuid. Roosi nime sain läbi, kapil ootavad Matemaatika õhtuõpik ning Eilne maailm. Väikevennaga loeme päeval muinasjutte ja õhtul  Karlssonit. Viimasel puhul avastan ühtelugu lisapaarid kikitavaid kõrvu. No tõesti, kellele ei meeldi Karlsson?! Ning sellele tänu tekib ka huvitavaid arutelusid – näiteks, et kas Karlssoni vanaema oli päriselt olemas. Väikevend oli kindel, et loomulikult oli.  Kõrreke arvas, et Karlsson ei tahtnud Väikevennast kehvem olla ning mõtles vanaema välja. Ma ise ei osanud muud arvata, et kui Karlssonil oli vanaema, siis igal juhul just täpselt selline, nagu ta kirjeldas.

Saada näiteks elamusi. Kohe koolivaheaja algul käisime vaatamas mustkunstietendust, mis oli väga lõbus. Piletid ostsin ma küll ennekõike Suure Venna palvel, aga pettuma ei pidanud küll keegi. Loomulikult tehti meil kodus paar järgnevat päeva pidevalt kaarditrikke.

Täna oli siis selleaastase Pähklipureja kord. Suur Vend keeldus kaasa tulemast. Väikevend õnneks siiski tuli, Kõrrekesest rääkimata. Ning tänu piletiülejäägile oli rõõm kokku saada minu ristitütre ja tema õega.  Viimaste sõnutsi olid nad viimati käinud Pähklipurejat vaatamas täpselt aasta tagasi (siis saime ka teatris kokku). Nii Väikevend kui Kõrreke lubasid ka järgmine aasta minuga kaasa tulla. Muinasjuttudest ei saa kunagi küllalt. Majateenija viskab oma luua kus seda ja teist, söepõletajast saab tema prints ning pahad rotid taltsutatakse ära.

Terve nädal on veel ees.  Otsapidi küll juba töine ja tundub, et ka endiselt vihmane – aga siiski elu üle järelemõtlemise, uute lootuste ja küünlapõletamise nädal  – ja loodetavasti siiski vähemalt natukenegi ka niisama-logelemise nädal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s