Maailm väljaspool koolikella kuuldeulatust

Koos selle kooliaasta esimeste tunnistustega on käes ka luba hinge tõmmata. Viimasel nädalal kukkusid suur osa lehti puude otsast alla. Mina ja Väikevend käisime õppekäigul Riia linnas ning Jurmala veepargis. Oli märg ning lõbus. (Ettevaatlikuks oleks küll pidanud tegema Väikevenna tähelepanek punaste trepiastmete kohta: See on vist küll veri!) Peale esimest lõbusõitu torust kirjaga extreme keeldusin ma Väikevennaga edasistest ekstreemsustest. Aga õnneks oli Väikevend sõbrunenud tütarlastega kuuendast beest, kes ta mõneks ajaks adopteerisid ja üheskoos kõik ülejäänud torud ette võtsid. Tagasiteel jäi Väikevend magama esmalt bussis, seejärel autos ning lõpuks ka oma voodis.

Mingil moel sain ma hommikul voodisse kleepunud lapse sealt veel kahel hommikul kätte. Siis lõppes esimene kooliaveerand ära ning laps oli vabatahtlikult enne seitset üleval ning riides. Müstika!

Laste jaoks oli ilmselt samaväärt kummaline, et laupäeval ei sunnitudki neid tube koristama, vaid pandi hoopis auto peale ja mindi sügisvärve imetlema. Kahjuks oli küll, nagu juba öeldud, suur osa lehti puude otsast alla kukkunud. Kala- ja sibularestoranis oli külm nagu alati, aga nastoika pani põsed õhetama ning tegi olemise justkui soojemaks. Õnneks sai lisaks kalale ka kana.

P1050461

Peipsi äär elab oma elu. Sibulavanikud, lapsed jalgrattal (ilma kiivrita) ja redeli peal – abis vanaisal katust parandamas- koerad, kassid, habemikud vanamehed, haned.

Aga uskumatu siiski, et elu on ka seal, kuhu koolikella pole kuulda.

Tunnistused olid muidu head.

Me nüüd siis puhkame pisut.

Advertisements

One thought on “Maailm väljaspool koolikella kuuldeulatust

  1. Sille ütles:

    Rahulikku vaheaega teile! 🙂

    Mul see paraku nii koolitusi täis, et puhata pole aegagi. :S

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s