Kuu aega koolis käidud

P1050426
Väikevend on tänase seisuga läbinud esimese üheksandiku esimesest klassist (ja ühe kaheksakümneühendkiku põhi- ning ühe sajakaheksandiku keskharidusest). Üldiselt on elu endiselt tore. Hommikuti on vaja last ehk vaid neli-viis korda äratamas käia ning juba ta ärklabki. (Lasteaia päevil oli neid kordi vähemalt topelt).

Esimene bee on juba käinud metsas õppekäigul linde vaatlemas. Nähti küll vaid ühte, kelle nimi ei tulnud Väikevennale kahjuks meelde, kuid see-eest vannutas ta mind vihmasest metsast tulnuna koheselt endale binoklit ostma. Samuti on kohtutud politseinikuga, kellel polnud küll kahjuks kaasas revolvrit, kuid kes lubas lastel lahkesti katsuda kohta, kuhu revolver käib. Käeraudu oli ka näidatud ning manitsetud õiges kohas üle tee minema. Lisaks metsamehele ja politseinikule on käidud lapsukesi värbamas tantsutrenni, korvpalli, sulgpalli ja jalgpalli. Väikevend on kaotanud ja leidnud üles dressipluusi ja matemaatika töövihiku.

Veel osaleb Väikevend kunstiringis. Meil on kodus seinal juba koopamaal ning apokalüptiline kosmosepilt (vt eespool). Lisaks on valmis keraamiline taies. Kunstiringiga on lugu nõnda, et alati, kui on sinna minek, tabab Väikevenda kojuminevaid klassivendi vaadates tuhin samuti koju pääseda, aga kui ta juba kord kohal on, saab loomeind siiski võitu.

Järgmisel nädalal alustab tööd robootikaring.

Üks asi kooli juures on ka, mis Väikevennale väga ei meeldi. Nimelt tuleb kodus soravat lugemist harjutada.

Ning kui siis näiteks ema ilusasti palub, et ta tahaks kangesti teada saada, mis nende tegelaste – Anna ja Aadama ja eesel Iia ja rott Ruudiga – ikka edasi saab, teeb Väikevend emale hoopis hea ettepaneku: Sa loe siis lihtsalt ise edasi!

Eks ta lõpuks ikka mõistab, et force majeure´iga (mis esineb mõnikord ema kujul) pole mõtet võidelda ja lugeda ikkagi tuleb. Aga kui siis ema püüab samal ajal arvutist kirju lugeda või ajalehte sirvida, kutsutakse ta õpetajalikult korrale. Nüüd paneme suud lukku – Väikevend näitab piltlikult, kuidas võiks suu lukkukeeramine välja näha – ja kui on vaja midagi öelda, ütled piiks!

Noh, kui siis Väikevend loeb raadio puruks asemele raadio puru, ja ema teebki piiks!, on muidugi nalja palju.

Ja veel: nii ilusat tüdrukut, nagu oli lasteaiasõbranna A, neil koolis siiski polevat.

Aga muidu on päevad esimeses bees suurepärased!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s