Väikevend seitse!

P1050407
Argipäevane sünnipäev algab teadagi nii vara, et üleslaulmise ajal ei pea isegi magajat teesklema, vaid reede öösel une pealt seitsmeseks saanud Väikevend magaski veel ausat koolipoisiund. (Kuigi veel eelmisel õhtul oli ta mulle öelnud: emme, saa aru, ma olen lihtsalt nii elevil, et ei suuda magama jääda!)

Kõik oli nagu peab: telefon ja lego, kirju koer ja seitse küünalt, lisaks kingitused vanaemalt, õelt ning vennalt. Hommikul võttis Väikevend vastu ka oma esimese kõne isiklikult telefonilt – helistas isa, et pojale õnne soovida.

Kooli kaasavõtmiseks olid kommid juba ammu valmis pandud – Oravakesed ja Draakonid, Väikevend ise valis. Väikevennale oli lauldud, siis söödi kommi ning lõpuks olid kõik klassikaaslased oma nime liblikakujulisele kaardile kirjutanud. (Ja kui siis mõni laps küsis, et mis värviga ma kirjutan, siis ma ütlesin, et sinisega, sest see on minu emme lemmikvärv ka!)

Samal päeval midagi erilist ei toimunud – kui jätta välja lennukiga saabunud isa-, kuna Suurel Vennal olid võistlused. Väikevennal jäid need küll suuresti nägemata, sest õe ja venna lahke abiga oli telefoni juba esimesed mängud tõmmatud.

Laupäeval saabusid mõlemad vanaemad pidulikule lõunasöögile. Väikevend sai Mammalt muu hulgas ka ilusa roosi, mida nad suvel koos kastnud olid ning kausitäie kuumaasikaid. Viimastest valmis kiirelt Eaton messi nimeline magustoit. Vanaemad said imetleda ka esimest klassipilti ning kunstiringis tehtud koopamaali.

Õhtul toimus sõpradepidu batuudikeskuses. Läks hästi – kehavigastustest suutsime hoiduda, see-eest sai palju joosta ja hüpata ning Väikevenda seitse korda õhku tõsta. Soovijatele pakuti ka süüa ning vestlusi. Tore, et Väikevend oli erinevalt Suurest Vennast kutusnud ka kolm tüdrukut. Üks poiss saabus otse oma vanavanaisa üheksakümne teiselt sünnipäevalt. (Ainus, mis Väikevenda pisut murelikuks tegi, oli see, et sünnipäevakutsete jagamise ning sünnipäeva vahel oli ta oma klassist veel mitu sõpra leidnud.)

Kõik olid rõõmsad. Sünnipäevalaps muidugi iseäranis.

Täna pakkis ta esmakordselt ise koolikotti. Kõik vajalik oli kaasa pandud, matemaatikaõpikust igaks juhuks veel teine osa pealekauba. Kodutöö – korjata kirju vahtraleht – tegime juba hommikuse rattatiiru ajal ära. Esmaspäeval on koolis ju samuti pidu, sedakorda siis sügise sünnipäev.

7 thoughts on “Väikevend seitse!

 1. ritsik ütles:

  Palju õnne ja jätkuvat koolireipust!

 2. helle ütles:

  Kui armas kirjeldus! Palju õnne väikevennale!

 3. Sille ütles:

  Palju õnne! Lapsed kasvavad ikka uskumatu kiirusega! 🙂

 4. sesamy ütles:

  Palju õnne ja (jätkuvat) koolirõõmu 🙂

 5. iibis ütles:

  Suur tänu õnnesoovide ja kaasaelamise eest.

 6. Paula ütles:

  Õnne tele kõigile!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s