Juukseharjast, murdudest ja õunalõhnast

Kaks nädalat korrapärast koolielu on toonud kaasa emotsioone, millede hulk ja värvikus on võrreldavad vaid kahe nädalaga mõnes telenovelas.

Oleme rõõmustanud. Inspireerivad ülesanded, head hinded, uued ja vanad koolisõbrad.

Oleme kurvastanud. Näiteks Väikevend ei saa häid hindeid. Ta ei saa veel kahjuks üldse hindeid ja nii järgnevad kolm aastat.

Oleme olnud ootusärevad. Üle kõige ootab muidugi Väikevend oma sünnipäeva. (Enam pole nädalatki!) Suurel Vennal on tulekul palju võistlusi. Ning igapäevaselt ootab Väikevend muidugi seda, et koolipäev lõppeks ning saaks viimaks ometi naabrilastega mängima.

Oleme olnud vahepeal väga väsinud. Avastasin ka tõelise imenõu – kui oled väga, väga väsinud, mine magama. Nii et ma mõnel õhtul lähengi enam-vähem koos Väikevennaga magama, magan üle-kaheksatunnise ööune ning järgmisel päeval pole enam seda tunnet, et oled väsinud juba hommikul. Nagu võlukunst, uskuge!

Hoopis hullem variant oli Suure Vennaga, kellel oli ühel õhtul matemaatikas kodus teha kümme ülesannet. Kuna ta oli vahepeal puudunud ka, siis küsis ta minult. Õnneks oli teemaks lihtmurrud, mis on ju puhas loogika, ja sellest ma saan aru küll. Kahjuks Suur Vend ei uskunud mind. Siis ootasime koju Kõrrekest (kelle matemaatikateadmistesse on Suurel Vennal rohkem usku kui minu omadesse), vaatasime ära Kättemaksukontori ning kuigi Kõrreke kinnitas, et ka mina olin olnud õigel teel, oli poiss lõpuks nii väsinud, et jäi vihiku taha magama, kuigi innukale nõustamismeeskonnale oli lisandunud skaibi teel ka isa. Õnneks on esmaspäevaks teha kõigest üheksa ülesannet.

Mina olen olnud korra päris tõsiselt kuri. Vabanduseks võin küll öelda, et tehtud oli ka tõeline lollus. Kuigi, suurest vihast juukseharja põrandale viskamine oli vist ikkagi liiast, sest lõppes harja purunemisega. Aga ausõna, kui oled hommikul palunud lapsel pesu restile panna, ning rest on ümber kukkunud, kuna kogu pesu on pandud ühte otsa ja seejärel märjad pesutükid jäetud õhtuni parketti leotama, siis tuli tõesti olemasolevatest sõnadest puudu.

Lisaks on viimasel ajal meeleolule nüansse loomas Suure Venna lakkamatu laulmine. Ta repertuaar pole küll väga lai, aga see-eest saab ka paari fraasi abil anda nonstop-kontserti. Nii et teate, te mõelge enne, kui panete lapse muusikaklassi!

Aga üldiselt on elu õunalõhnaline, päikesepaisteline ning imeilus!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s