Meil aiaäärne tänavas

Puhkusteaeg on lõppenud. Kamp kohe-kohe-koolilapsi ning algklassijuntse on nüüd silmanähtavalt tänaval omapäi. Eks ta ole. Meie oma käib hommikuti enamasti raamatukogus tunnikese arvutimänge mängimas. Siis on päeva edenedes ka teised lapsed tänavale jõudnud. Naabripoisiga kahekesi mängitakse valdavalt legodega. Kui plikad ka mestis, siis organiseeritakse trihvaa, korraldatakse tõukerataste või rulluiskude võiduasõite, ning täna oli toimunud kastanimunade oksjon. (Näiteks kolme mütsiga tammetõru eest sai ühe kastanimuna.) Mõnikord, kui raha on – Väikevennal saanud just täna otsa – käiakse poes kommi ostmas.

Aeg-ajalt tunnneb mõni kohe-kohe-koolilaps end üksildaselt. Nii kurtis mulle Väikevenna sõbranna M, kui ma parasjagu töölt tulin: tema suurem vend S peaks tema järele valvama, aga istuvat terve päeva ainult arvuti taga. Varsti oli ta siiski oma Venna käest viiskümmend senti saanud ning nad lontsisid Väikevennaga poodi.

Mitte et meie peres asjad kuidagi teisiti käiksid. Kui olin palunud Kõrrekesel Väikevennale pelmeene keeta, nentis esimene, et oli küll aknast Väikevenda hõiganud, aga too polnud väljagi teinud. Eks ma siis keetsin lõpuks ise need pelmeenid…

Kunagi tulevad ikka emad-isad töölt koju, kutsuvad tuppa oma lille, rohuga mänginud lapsukesed, pesevad ning plaasterdavad, annavad süüa, vaatavad ehk isegi üheskoos Kättemaksukontorit ning loevad unejuttu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s