Täna on siis see päev!

Ma olen elanud siin linnas nii kaua, kui ma mäletan. Aga jänest linnatänaval nägin ma esmakordselt. Silkas Kabeli tänaval üle tee, surnuaialt piki raudteed linna poole. Nii et pole midagi, et  oled juba elus kõike näinud.

Tänane kodukoristus võttis tavapärasest täpselt kaks korda vähem aega. Ma olen tegelikult alati kahtlustanud, et kõige aeganõudvam on see asjadele kohtade leidmine. Esmalt tee kindlaks, kelle oma või kes selle vedelema jättis. Mitte et see lihtne või üheseltvõetav oleks. Küll on asi vahepeal omanikku vahetanud või siis tekib tüli küsimusest, kas kohale tagasi peaks panema isik, kes võttis või see, kes viimati kasutas. Isegi kui jõutakse selles küsimuses üksmeelele (või vähemalt loobutakse otseselt vastu vaidlemast), on ema poolt väga kitsarinnaline oodata, et see kõigest kahe-kolme meeldetuletuse peale ka kohale saab. Lihtsam – kuigi mitte nii kasvatuslik – on ise ära viia/teha/panna. Täna polnudki nagu midagi teha – hiina roosi alla oli pudenud mõni kuivanud leht ja õis, paar kassi karvatuusti oli kirjutus- ja aknalaual, mõned käsitis pestavad asjad oli vaja nõuderestilt ära panna. No ja põrandad imeda. Tolm tekib ilmselt ka siis, kui kogu muu elutegevus on lõppenud.

Siis paned vooditesse puhta pesu ja tualettruumi käterätid. Ema ja hotelliteenija elu on vist päris sarnane. Teretulemast-kook telliti seekord küpsise-vahukoore, mis tähendab, et ta ootab ammugi. Sest nagu teada, peab hea küpsisetort üleöö külmas olema.

Selle  nädalaga on toormoosisahtlid sügavkülmas toonud kaasa koduperenaise jaoks verdtarretava avastuse – rohkem enam ei mahu, aga mul on veel mustsõstar ja mustikad tegemata!

Nägin täna hommikul jänest. Lapsed tulevad koju. Aias on esimesed õunad valmis. Suvi on poole peal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s