Vintage, loomulikult

Hiljuti, sirvides vanu fotosid, leidsin end kandvat sama seelikut, mis Kõrrekese esimese koolipäeva piltidel, see oli siis 2007. Ostetud sai see seelik veel nii kolm aastat varem. Selliseid riideid on mu kapp täis. Mõned koguni veel laste-eelsestki ajast pärit.

Reedel jalutasin Väikevennaga mööda rõivapoest – mõtlesin, et võiks ju endale üht kleiti selga proovida. Kleit jäi proovimata, aga ostsin poistele uued kevad-sügisjoped – parasjagu olid laste õueriided soodusmüügis ning vanad joped olid väikseks jäänud.

Kodus tõstsin kotid autost välja.

Ja mis sa endale ostsid, päris Väikevend üht tundmatu sisuga kotti uudistades.

Kotis, võin ausalt tunnistada, olid parandamist vajavad kontrolltööd.

Täna leidsin end kaubanduskeskusest Kõrrekese ja Väikevennaga. Mu tütar kurtis, et tal oleks veel üht paari teksaseid juurde vaja. Nojah, ta sai küll isa käest vahepeal kaks paari, kuid ühed kukkus ta katki ja teised võtavad hirmsasti kassikarvu külge. Ja ühed retuusid läksid katki ning ühed püksid on väikeseks jäänud ja seelikuid keegi ei kandvat juba kolmandast klassist alates. Ning talle ei meeldi silma paista rohkem, kui ta juba niigi paistab. (Sest temaga juhtub igasuguseid segadusi ning teiseks vastavat ta sageli ainsana, kui õpetaja klassis midagi küsib.) Hirmsad lood tõesti.

Läksime siis rõivapoodi. Selgus, et aukudega teksad maksavad umbes poole rohkem, ja ainus paar, mis sobib, on just need aukudega püksid.

Täna koju tulles vaatasin ohates kontojääki. Otsisin välja koti parandamata töödega.

Ehk klassifitseerub mu enda vana seelik juba moodsaks vintageks?

Advertisements

4 thoughts on “Vintage, loomulikult

 1. Hundi ulg ütles:

  Kasvatustöös on tähtsaim kannatlik meel ja püsivus. See viib sihile. Näe, tütargi jagab juba maailmavaadet, et õnn ei ole asjades. Seepärast valiski aukudega püksid.

 2. Paula ütles:

  Hästi valitud riided löövad aastaid vastu 🙂
  Minagi kaalusin võimalust minna poja põhikooli lõpetamisele sama kleidiga, millega ma ta lasteaia lõpetamisel käisin

  • iibis ütles:

   Jah, ja kuna minu seelik on ilmselt kah seesama “hästivalitud riided löövad aastaid vastu” – ning tütre teksade augud on ilmselt juba poole aasta pärast (hiljemalt) jällegi “sellistega ei käi enam keegi”, siis elab minu seelik üle veel terve tosina sääraseid pükse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s