Äkki ikkagi oli vahepeal maailmalõpp?

Mina ei saa aru. Istuda enam-vähem terve nädalavahetus kodus ja kulutada tohutult raha – kusjuures ma ei ostnud internetist ekskavaatorit ega midagi…  Lihtsalt lapse võistluste eest ja broileriparanadajale ja nii õnnestus ära maksta  üle tuhande vana raha (kuigi kuus-seitsekümmend praeguses muidugi  polekski nagu midagi.) Ja see polnud sugugi ainus peapeale pööratud asi siin majas.

Kui ma ütlen, et üks laps oli võistlustel ja teine luges enam-vähem terve laupäeva-pühapäeva raamatut, siis jah, see kõlab ainult näiliselt väga igapäevaselt.

Nimelt käis võistlustel tütar Kõrreke – vehklemisvõistlused Haapsalus – ning raamatut luges Suur Vend. Ja vähe sellest – Kääbiku läbi saanud – ja see polnud isegi mitte kohustuslik kirjandus – alustas ta kohe Sõrmuse vennaskonda… Väikevend oli temaga täitsa hädas. Vend muudkui luges.

Rohkem polnudki midagi. Sest koristamine, söögitegu, soojuspumba puhastamine, triikimine, kütmine ja Väikevennaga eelkooli koduste ülesannete tegemine on ju mitte midagi. Ainult see oli veel teistmoodi võrreldes tavalisega, et minul käis rohkem külalisi kui lastel.

 

4 thoughts on “Äkki ikkagi oli vahepeal maailmalõpp?

 1. sehkendaja ütles:

  Kui nii võtta, siis ka meil juhtus taoline imelugu, et poiss luges nädalaga läbi kolm raamatut (see on muidu olnud… aasta norm?). Ei saa salata, esimese ja teise lugemisel tegime ka vahel ettelugemist, et läheks kiiremini. Aga eile alustati juba neljandaga.

 2. Kadri ütles:

  Mingi viirus liikvel? Mu poeg luges ka mitu päeva ja raamatut järjest.

 3. epp ütles:

  Paneb muretsema küll. Sest mul omakorda hakkas väikepoeg sõnu kokku lugema. Kuhu me niimoodi jõuame?

 4. iibis ütles:

  Kuhu me jõuame? Asi tipneb sellega, et Sul läheb samamoodi nagu mul. Võtad pahaaimamatult lapse trennist auto peale, poiss räägib, kuidas loodusõpetuse õpetaja oli teinud tunnikontrolli, kuna kaks härrasmeest olid hakanud lärmama. Lisaks tehakse tund karistuseks järele. Ja reaktsioon – “ja kui ma koolist koju läksin, mõtlesin, et meil on tegelikult nii tore loodusõpetuse õpetaja!”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s