Peaaegu kolmteist

Klassiõhtuks on ju vaja uut kleiti. Sellest saab õnneks isegi ema aru. Kleit on vastupandamatu: ülemine osa on liibuv ja sinna on sädeleva kirjaga kirjutatud Love  ja seelikuosa on valgest tüllist. Ema millegipärast ohkab.

Peaaegu-kolmeteistkümnene ütleb: Ema, ega sina seda kandma ei pea!

Ja ema, kes mäletab liigagi hästi oma teisemeliseeas Mamma poolt kojutoodud tädiriideid, saab aru, et peaaegu-kolmeteistkümnesel on täiesti õigus.

Klassiõhtult saabub tütar külmast – ja ehk mitte ainult külmast – õhetavate põskedega, kui kell on parajasti sealmaal, et ema on kaalunud juba helistamist. (Nii igaks juhuks.) Tantsud ja mängud (ikka tüdrukultele välja loositud poisid ja vastupidi ja äraarvamised ja kõik see, mis alati on käinud kaasas peaaegu-kolmeteistkümnestega). Ja kingiks saadud ilutulestike taevasselennutamine ja  Mäekuninga mängimisega kooliesisel veel õhtupikenduseks pealekauba.

Õppimine? Mis naljakad küsimused emal ikka on.  Noh eks õppimisega ka kuidagi saab.

Ja küllap saabki.

Kuigi, kui oled peaaegu kolmteist, on ju nii palju muud tähtsat, millest mõelda.

Advertisements

4 thoughts on “Peaaegu kolmteist

 1. Sille ütles:

  Kujutan ette kui ilus kleit oli. Viga on ikka sinus, mitte kleidis. 🙂

  • iibis ütles:

   Kleit ongi võluv! (Ja hea, kui see saab kolmeteistkümneselt ära kantud, ega pea oma lapsepõlves ema valitud kleitidest saadud traumat kolmkümmend aastat hiljem Love-kirja ja tüllseelikuga välja elama.)

 2. Ingrid ütles:

  Oojaa, tädiriideid mäletan ka mina… Aga ise ikka ka kipun ohkama, kui selliseid imeilusaid kleite/aukudega teksaseid/vöölaiuseid seelikuid kantakse. Nagu Sinagi. Ilmselt on jah viga meis:) Püüan seda silmas pidada siis. Aga muidu, Su jutud ikka meeldivad mulle tohutult. Ma loodan, et kunagi tuleb ka raamat. Panen ennast juba autogrammijärjekorda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s