Hooldaja ja hooldatava päev

Kui tahad kedagi kohe ametlikult, arstitõendi alusel hooldada, siis rõõmusta esmalt avalikult, kuidas su ema su lapse – potentsiaalse hooldatava – teatrise viib. Teatrissemineku hommik algab  loomulikult oksendamisega. Vanaema teeb kohustuslikud telefonikõned lapse emale, lapse perearstile ning teatrisse. Viimane, nagu selgub, on täiesti lootusetu juhtum. Haigeksjäämine pole ette nähtud ning mingit piletivahetamist ei toimu. Pealelõunal tuuakse paraneva haige seisundis hooldatav koju.

Järgmisel päeval võtab hooldajarolli üle ema, kuna Mammal on töised kohustused. Kui olla aus, pole reedesel hooldajal ka midagi tunnikese võrra tavapärasest pikema une vastu. Siis tuleb küll üles ärgata, hooldatav paigutada Iidset lepingut vaatama ning viia suuremad lapsed kooli ja treeneri bussi peale.

Hooldaja naaseb hommikuselt piimaringilt ning keedab endale kohvi. Hooldatav joob  jogurtijooki,  sööb ühe juutukukli  ning vaatab veel lastesaateid. Hooldaja koristab pisut, peseb pesu, otsib välja  – lähenevat pidudehooaega silmas pidades – hooldatava selletalviste mõõtudega sobivaid rõivaid. Saak: üks vest ja kolm valget pluusi.

Kui hakkab lähenema lõunasöögiaeg ning hooldaja koorib supi jaoks porgandeid, tuleb hooldatav välja geniaalse äriplaaniga.

Emme, ma mõtlen, et sa peaksid poest ostma paki porgandeid… ei kaks pakki! – ja siis need kallimalt edas müüma. Osa raha annad mulle, aga osa võid endale jätta!

Hooldaja lubab äriideed kaaluda.

Hooldatav sööb lõunaks pisut suppi ning tervelt kaks juustukuklit.

Peale lõunasööki minnakse pikutama. Hooldaja võtab kätte oma raamatu (Siili elegants), hooldatav otsib välja Sipsiku. Kummalgi oma padi ja pleed, kummalgi oma raamat. Millegipärast ei tule hooldajal lugemisest midagi välja. See on muidugi puhtalt tema enda viga. Aga katsu sa lugeda moodsat romaani kui kõrvalpadjal loetakse valjusti ette Sipsikut ja sind haaratakse tahes tahtmatult sügavamõttelistesse aruteludesse.

“Jah,” vastas vanaema. “Anu saab varsti viieaastaseks.”

Anu oli siis, see tähendab neljane, arutleb hooldatav, kulm kipras.

Ta oli siis kaks aastat minust noorem. Ma arvan, et viieaastane oli kõige toredam olla, kahjatseb ta taga kadunud noorust.  Ah, mul suva!

(Õige kah, olukorraga leppimise oskus näitab kuueaastase  hooldatava küpsust.)

Kui hooldaja kõigist hooldatava pingutustest hoolimata tukkuma jääb, saabub koju õde Kõrreke. Kõrreke sööb suppi ning lubab  võtta ise üle hooldajakohustused, kuniks ametlik hooldaja poes käib.

Poest tuuakse uus lauatelefon, hallid viigipüksid ja veel juustukukleid.

Hooldaja kütab ahju ja puhastab ära soojuspumba. Hooldatav ehitab legodest ägedaid autosid.

Hooldaja lubab hooldataval mängida tund aega arvutist legomänge ning läheb ise trenni. Selle eest, et mängimine tundi ei ületaks, seisab hea õde Kõrreke, kelle arvutiaeg algab tund peale hooldatava oma.

Hooldaja teeb trenni ning naaseb koju kimbu banaanidega.

Hooldatav on ehitanud vahepeal legodest pättidele vangla. Kõik söövad banaani. Hooldatav sööb veel juustukuklit.

Õhtul vaadatakse Galileod, triigitakse ning loetakse unejutt.  Võib üsna kindel olla, et öösel hakkab tööle pesumasin ja tulevad ka päkapikud.

One thought on “Hooldaja ja hooldatava päev

  1. Trulla ütles:

    Ohh mulle ikka meeldib, kuidas su lapse mõte töötab. :))))

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s