Hooldaja ja hooldatava päev

Kui tahad kedagi kohe ametlikult, arstitõendi alusel hooldada, siis rõõmusta esmalt avalikult, kuidas su ema su lapse – potentsiaalse hooldatava – teatrise viib. Teatrissemineku hommik algab  loomulikult oksendamisega. Vanaema teeb kohustuslikud telefonikõned lapse emale, lapse perearstile ning teatrisse. Viimane, nagu selgub, on täiesti lootusetu juhtum. Haigeksjäämine pole ette nähtud ning mingit piletivahetamist ei toimu. Pealelõunal tuuakse paraneva haige seisundis hooldatav koju.

Järgmisel päeval võtab hooldajarolli üle ema, kuna Mammal on töised kohustused. Kui olla aus, pole reedesel hooldajal ka midagi tunnikese võrra tavapärasest pikema une vastu. Siis tuleb küll üles ärgata, hooldatav paigutada Iidset lepingut vaatama ning viia suuremad lapsed kooli ja treeneri bussi peale.

Hooldaja naaseb hommikuselt piimaringilt ning keedab endale kohvi. Hooldatav joob  jogurtijooki,  sööb ühe juutukukli  ning vaatab veel lastesaateid. Hooldaja koristab pisut, peseb pesu, otsib välja  – lähenevat pidudehooaega silmas pidades – hooldatava selletalviste mõõtudega sobivaid rõivaid. Saak: üks vest ja kolm valget pluusi.

Kui hakkab lähenema lõunasöögiaeg ning hooldaja koorib supi jaoks porgandeid, tuleb hooldatav välja geniaalse äriplaaniga.

Emme, ma mõtlen, et sa peaksid poest ostma paki porgandeid… ei kaks pakki! – ja siis need kallimalt edas müüma. Osa raha annad mulle, aga osa võid endale jätta!

Hooldaja lubab äriideed kaaluda.

Hooldatav sööb lõunaks pisut suppi ning tervelt kaks juustukuklit.

Peale lõunasööki minnakse pikutama. Hooldaja võtab kätte oma raamatu (Siili elegants), hooldatav otsib välja Sipsiku. Kummalgi oma padi ja pleed, kummalgi oma raamat. Millegipärast ei tule hooldajal lugemisest midagi välja. See on muidugi puhtalt tema enda viga. Aga katsu sa lugeda moodsat romaani kui kõrvalpadjal loetakse valjusti ette Sipsikut ja sind haaratakse tahes tahtmatult sügavamõttelistesse aruteludesse.

“Jah,” vastas vanaema. “Anu saab varsti viieaastaseks.”

Anu oli siis, see tähendab neljane, arutleb hooldatav, kulm kipras.

Ta oli siis kaks aastat minust noorem. Ma arvan, et viieaastane oli kõige toredam olla, kahjatseb ta taga kadunud noorust.  Ah, mul suva!

(Õige kah, olukorraga leppimise oskus näitab kuueaastase  hooldatava küpsust.)

Kui hooldaja kõigist hooldatava pingutustest hoolimata tukkuma jääb, saabub koju õde Kõrreke. Kõrreke sööb suppi ning lubab  võtta ise üle hooldajakohustused, kuniks ametlik hooldaja poes käib.

Poest tuuakse uus lauatelefon, hallid viigipüksid ja veel juustukukleid.

Hooldaja kütab ahju ja puhastab ära soojuspumba. Hooldatav ehitab legodest ägedaid autosid.

Hooldaja lubab hooldataval mängida tund aega arvutist legomänge ning läheb ise trenni. Selle eest, et mängimine tundi ei ületaks, seisab hea õde Kõrreke, kelle arvutiaeg algab tund peale hooldatava oma.

Hooldaja teeb trenni ning naaseb koju kimbu banaanidega.

Hooldatav on ehitanud vahepeal legodest pättidele vangla. Kõik söövad banaani. Hooldatav sööb veel juustukuklit.

Õhtul vaadatakse Galileod, triigitakse ning loetakse unejutt.  Võib üsna kindel olla, et öösel hakkab tööle pesumasin ja tulevad ka päkapikud.

Advertisements

One thought on “Hooldaja ja hooldatava päev

  1. Trulla ütles:

    Ohh mulle ikka meeldib, kuidas su lapse mõte töötab. :))))

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s