Öiseid ja päevaseid marsruute

Viimastel päevadel on õige mitmel ööl halva unenäo tõttu mulle kaissu poetud. Enamasti läheb mul selle peale uni ära ning naaseb alles äratuskellaga. Üks hommik tulingi kell 5 üles ja triikisin paraja hunniku pesu – nii et ehk oli Kõrrekesel minu suhtes õigus (vt eelmist postitust).

Eile hilisõhtul, kui ma parajasti magama tahtsin jääda, tuli aga minu juurde mu tütar kassiga, hääl täis dramatismi: Emme, Nurril on kõrva taga mingi punn, me peame temaga arsti juurde minema!

Kui ma täna hommikul loomaarstile helistasin, olin veendunud, et loomaarst hakkab punni peale naerma. Ei hakanud, ütles tõsiselt, et punn pole naljaasi ja leidis samaks päevaks aja.

Läksin võtsin siis kohe peale tööd kassipuuri Mamma juurest – viimati olime sellega nädal tagasi Marta arsti juurde vedanud – ja Väikevenna lasteaiast ja läksime koju. Olin eelnevalt Kõrreksele helistanud, et ta kassi enam välja ei laseks.

Kodus oli ootamatult terve pere, kuid kassist polnud haisugi. Otsisime tubadest. Vaatasime garaaži ja keldrisse ja sauna. Kõrreke kutsus õuestki – äkki ikka lipsas uksest välja. Helistasin loomaarstile ja ütlesin, et ma ei leia kassi üles.

Viis minutit hiljem leidis Suur Vend ta keldri eesruumist vanade mööblitükkide vahel kössitamas. Kümme minutit hiljem olime juba loomaarsti juures.

Kuulus punn osutus putukahammustuseks või kolleegi küünekraapsuks. See-eest saime kiibi, loomatoidu, ussirohu ja punase kaelarihma. Ja ehmatava arve. Aga kass nimega Nurr Siidikera on nüüd täieõiguslik tartlane.

Väikevend oli kogu protseduurist erutunud ja tahtis ka endale medaljoni. Kahjuks ütles loomaarst, et selle saab ainult koos kiibiga. Kass oli samuti erutunud, käpad higistasid, karv oli lahti ja silmad venisid taldrikusuuruseks.

Viisin kassi ja tütre koju ning Väikevenna jalkatrenni. Trennist viisin noorhärra Mamma juurde ja sõitsin ise Suurele Vennale trenni järele. Sealt trennist tulid auto peale Suur Vend, kaks meie kandis resideeruvat semu ning infoleht Pärnu võistluste kohta. Võistlused maksavad samapalju kui kassi tervise turgutamine.

Päris õhtul käisin joogas ja avastasin, et ma suudan  silda teha ja hoida! Aga käte peale kogu  keha matilt lahti veel ei tõsta.

Lisaks sellele võin anda tänase õhtul põhjal ka nõu, kuidas saada endale vaimustavad suitsusilmad – värvi hommikul ripsemeid, unusta see ära ja mine  õhtul sauna!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s