Sügisvaheaeg – kõik oli natukene hästi õnnestund

See Viidingu luuletus, tead küll (ma millegipärast arvan, et sa tead). Kus kirjeldatakse koolipidu läbi poisi silmade, kes ripub pea alaspidi. Lõpus öeldaksegi siis, et kõik oli natukene hästi õnnestund.

Et jah. Oli hommikuid, kus võtsingi oma juustuvõileiva ja kama ja kohvitassi ja läksin pikendasin veel hommikust lebo raamatut lugedes ja uneledes.

Oli nii sõpru kui sugulasi ja mõningaid meeldivaid vestlusi ja mitmeid kannutäisi kohvi ja rohelist teed.

Osad rasked küsimused lahenesid iseenesest. Näiteks mida teha äralõigatud õunapuuokstega, kui on selge, et Suur Vend jõuaks neid senises tempos saagides lõpule ehk õunapuude õitsemise ajaks? Saagida ise ööl ja päeval? Kutsuda turuvarblane? Otsuse tegi mahasadanud lumi. Töömehe toon kevadel, kui lumi sulanud. Siis on oksad kuivemad ja lehed küljest kukkunud. Ning arvaku mu veel nädal tagasi viimaseid muruniitmisetteasteid sooritanud naabrid neist vedelevatest okstest mida tahes. Lume all pealegi polegi väga näha.

Ka mõned muud küsimused lahenesid, kuigi päris mitte nii, nagu ma olin mõelnud. Mul oli plaan teha koolivaheajal lastele tervislikku ja mitmekesist toitu. Mis kujunes välja lihtsalt õhtuti erinevate õunakookide küpsetamiseks. Kas teha kanada õunakook või õuna-kaerahelbe pirukas oli ainus arutelu, millega lapsed haakusid. (Õunapommid seevastu laideti aga maha.)

Väikevend mängis palju õues ja tõi iga kord tuppa kihi kruusa. Hoolimata kohustusest võtta õuekombekas seljast kohe välisukse juures. Kui sul on maja ees poriauk, on see vist paratamatu.

Suur Vend puhkas lisaks koolitööle ka trennidest – nii käis ta nädala jooksul vaid korra korvpallis ja teise jalgpallis, kuid see-eest sai loa jätta trenn vahele, minna veekeskusesesse ja ööbida sõbra pool. Lisaks küttis ta meile sauna. Viimase tegevuse juures ei saanud takistuseks isegi asjaolu, et leiliruumis oli pirn läbi ning lambikuppel senitundmatute kruvidega kinni keeratud. Kui Suur Vend on otsustanud kütta sauna, siis see ka sünnib. Isegi, kui leili tuleb visata taskulambi valgel.

Kõrreke nentis tänasel hommikul justkui üllatudes, et on kaheksast vajalikust heegeldatud motiivist valmis saanud vaid kaks ja flööti harjutanud vaid korra. Mida ta tegi, on hea küsimus.

Ja läbi ta saigi. Puhkus (mul oligi kohe päriselt ja ametlikult puhkus) ja koolivaheaeg. Ei midagi silmapaistvalt kultuurset, ei midagi eriti tervislikku ja ei ühtegi äratehtud suurt tööd ette näidata. (Pesuvirn – vähemalt triigitud – küll kõrgub elutoas, aga pigem vaataksid sa et no hoidku küll, isegi pesu ei viitsi ta kappi ära panna!)

Rääksin täna Väikevennale, et homme tuleb jälle lasteaeda minna.

Ta arvas algul, et ma teen nalja.

Homne reaalsus on taas

mu koolivennad läksid/ja läksid samuti kõik kenad kooliõed/üht üsna pikka treppi mööda üles.

Jaksu!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s