Tagasi kodus – vastupandamatud kaneelisaid, mürisevad masinad ja targad raamatud

Eile õhtul pealinna rongilt maha tulles ja kodu poole sõites – auto olin jätnud eelmisel päeval jaama juurde – selgus, et juhtunud oli see, mis juhtuma pidi – veetorustiku remont meie tänavas oli jõudnud sõna otseses mõttes meie ukse alla. Lapsed olid reisist väsinud ja läksid varakult magama. Kõrreke, kes tervitab tänulikult iga uut majjailmuvat trükist, uinus, minu koolituselt saadud metoodiline materjal kaisus.

Hommikul oli topeltäratus. Esmalt läksid lapsed tülli. Keegi karjatas, keegi tuli kaebama ja siis tuli veel keegi kaebama. Suur Vend seevastu leidis külmkapist taina ja küpsetas valmis kaneelisaiakesed. Viimane äratusmeetod oli tõhusam.

Mina keetsin jälle lõunaks suppi ning lugesin pealelõunal ja õhtul läbi kuu aega tagasi alustatud raamatu. Poisid käisid trennis ja võtsid teiste meeste seas (vanuses umbes 5-70) sisse kohad, et vaadata teetöömasinaid ja -mehi. Väikevenna tähetund saabus tervelt kahel võrratul korral – esmalt kukkus ta auku ja teine kord palus töömees tal ema kutsuda (keevitamiseks läks vaja elekrit).

Mis sind selle juures nii huvitab, küsisin Suurelt Vennalt.

No ütle ise, millal mul jälle on võimalus otse oma kodu ees neid masinaid töötamas vaadata.

Keetsin kohvi, võtsin raamatu ja lugesin häirimatult mitu väikevennavaba tundi järjest (siis pidin poisi trenni viima).

Hiljem sõin lõunat otse katedraali nurga taga Cosy Pewkohvikus ja veerisin reisijuhi igat sõna, sest polnud muud lugemisvara kaasa võtnud. Arutuasin masendatult, kas selline ongi ees ootav vanatüdrukutulevik: katedraalide kogumine ja ahvatlevate restoranide laua taga lugemine. Võib olla oli uue trikoo ostmine omalaadne instinktiivne vastuhakk sellisele saatusele. Sel juhul raseerigem end kurtmata.

Mulle tõesti meeldivad raamatud, mis annavad head nõu. (Keegi võiks kõik need väärt soovitused Lodge’i teostest kokku koguda!)

Rohkelt hüva nõu jagas ka Väikevenna unejuturaamat* Näiteks: kes jutustama hakkab, ei tohi liiga äkki alustada ega liialt pikki kõrvalkäike teha, vaid peab rahulikult ja kindlalt pihta hakkama. Bagdadi Jussuf oli nutikas sell!

*Ei saa siinkohal jätta mainimata, et see on meie peres küll vist kõigi lemmikuks olnud. (Väikevend-õnneseen kuulab seda esmakordselt elus.)

Advertisements

One thought on “Tagasi kodus – vastupandamatud kaneelisaid, mürisevad masinad ja targad raamatud

  1. […] tsiteerida saab täpselt sellel teemal, millel parasjagu vaja. Näiteks lennusõidu kohta.  Või depilatsiooni vajalikkuse kohta. Või hommikuse ärkamise  seosest […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s