Naised, kõrgharidusega, 35 +

Vist just niisugusena määratles režisöörihärra kusagil oma filmi sihtgruppi. Ja kinos istudes ja enda ümber – viimseni väljamüüdud saalis – ringi vaadates sai see kinnitust. Mina käisin Mammaga (me mõlemad kvalifitseerume), eespool istus kolleeg, tundus, et samuti emaga. (Kas on vaja lisada, et mitte keegi ei söönud popkorni?)

Äratundmine tabas rohkem, kui see mulle meeldinuks. Üksindusest kõnelevad interjöörid, üks täis raamatuid ja teine luksusasju. Ühel naisel lapsed, kel on oma elu, teisel kunagine kallim (kellel on ka oma elu). Ongi kõik, kogu elu.

Suurilmadaam, kes kujutab ette, kuidas ta siseneb kohvikusse kui kuninganna troonisaali. Naine praegusest Eestist, kõrgharidusega, 35+, kes vaatab Pariisi poeaknaid kui laps kommiletti. Lisaks veel väliseestlased, kes elavad endiselt justkui aastas 1940 ning tegelikult ei kuulu ei Eestisse ega Pariisi.

Suvel Pariisis jäid need kaunid valged majad sepistatud rõdudega meelde küll. Õhkamine Pariisi! – umbes nagu Kolmes ões õhatakse Moskva poole on nii… ma ei teagi, mis sõna siinkohal kasutada … iseloomulik? äratuntav? alandlik? See peegeldus vastu nii Annest kui ta tütrest (ehkki tütre reaktsioonis oli ka märkmisväärne annus kergendust) kuni kinopiletiga kaasaskäiva loosikupongini (kevadel Pariisi!) välja.

Mõjus küll.

Advertisements

One thought on “Naised, kõrgharidusega, 35 +

  1. tavainimene ütles:

    N35+ mäletavad oma esimestelt reisidelt vabasse maailma seda tunnet, mille võttis kokku Anne vilksti-pilk parfüümipoe müüjannade poole. Et — kas ma ikka tohin?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s