Naised, kõrgharidusega, 35 +

Vist just niisugusena määratles režisöörihärra kusagil oma filmi sihtgruppi. Ja kinos istudes ja enda ümber – viimseni väljamüüdud saalis – ringi vaadates sai see kinnitust. Mina käisin Mammaga (me mõlemad kvalifitseerume), eespool istus kolleeg, tundus, et samuti emaga. (Kas on vaja lisada, et mitte keegi ei söönud popkorni?)

Äratundmine tabas rohkem, kui see mulle meeldinuks. Üksindusest kõnelevad interjöörid, üks täis raamatuid ja teine luksusasju. Ühel naisel lapsed, kel on oma elu, teisel kunagine kallim (kellel on ka oma elu). Ongi kõik, kogu elu.

Suurilmadaam, kes kujutab ette, kuidas ta siseneb kohvikusse kui kuninganna troonisaali. Naine praegusest Eestist, kõrgharidusega, 35+, kes vaatab Pariisi poeaknaid kui laps kommiletti. Lisaks veel väliseestlased, kes elavad endiselt justkui aastas 1940 ning tegelikult ei kuulu ei Eestisse ega Pariisi.

Suvel Pariisis jäid need kaunid valged majad sepistatud rõdudega meelde küll. Õhkamine Pariisi! – umbes nagu Kolmes ões õhatakse Moskva poole on nii… ma ei teagi, mis sõna siinkohal kasutada … iseloomulik? äratuntav? alandlik? See peegeldus vastu nii Annest kui ta tütrest (ehkki tütre reaktsioonis oli ka märkmisväärne annus kergendust) kuni kinopiletiga kaasaskäiva loosikupongini (kevadel Pariisi!) välja.

Mõjus küll.

Advertisements

One thought on “Naised, kõrgharidusega, 35 +

  1. tavainimene ütles:

    N35+ mäletavad oma esimestelt reisidelt vabasse maailma seda tunnet, mille võttis kokku Anne vilksti-pilk parfüümipoe müüjannade poole. Et — kas ma ikka tohin?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s