Grafomaan leiab alati rakendust

Lastevanemate koosolekumaratoniks valmistusin juba varakult ja leppisin Mammaga kokku väikevennahoiu. Valmistus ka Väikevend ja pakkis kotti relvastuse (sõjakirves ja püstol) ning neli Pettsoni ja Finduse raamatut.Ühesõnaga, kõrgendatud valmisolek igaks olukorraks.

Mind ootas ees Kõrrekese klassi koosolek, koolikoosolek ja Suure Venna klassi koosolek. Hea, et Väikevenna lasteaias oli koosolek toimunud juba eelmisel nädalal ära.

Igal juhul kolmest võimalikust juhust kahel on pistetud koosolekuprotokoll minu lauale. Huvitav, kas mul on kujunenud mingid erilised, grafomaaniale viitavad välised tunnused?

Ei, mõnes mõttes väga hea. Sest kui pead kirjutama, ei ole aega vaielda. Näiteks küsimuses, kas viiendas klassis peaks olema kohustuslik kirjandus. Meie pole veel nimekirja saanud ja paar häälekat vanemat leidis, et polegi vaja. Protokollisin siis eriarvamused ja loodetavasti päris tülli ei läinud. Lisaks sain teada, et mu poeg on oma klassi esindaja õpilasomavalituses. Tütre klassijuhataja pani südamele, et vaadataks üle lapse riietus enne kooliminekut. Ta loetles ka rumalaid sõnu, mida ei tohiks lapse riietel leiduda. (Kõrreke kinnitas kodus, et ma võin ses suhtes rahulik olla.)

Loodetavasti on nüüd lastevanemate koosolekutega mõneks ajaks ühel pool.

Advertisements

4 thoughts on “Grafomaan leiab alati rakendust

 1. Epp ütles:

  Proua, teil on õigus nagu alati. Ma ise kaasgrafomaani ja -protokollijana arvan, et see töötab umbes samamoodi nagu joodikumagnet linnaliinibussis jm. Väljastpoolt pole justkui midagi aru saada, aga kel vaja on, see tunneb eksimatult ära!

 2. Hundi ulg ütles:

  Ma ei küsi järgnevat mingi tagamõttega või eelarvamustega. Kuna aga Sul sedavõrd palju lastevanemate koosolekuid nüüd seljataga, nii koolis kui lasteaias, klassi- ja üldkoosolekuid, siis oleks see nagu mingi statistiline tulem. Uudishimutsen, kas elus ja perekonnas on toimunud aegade jooksul mingeid muutusi. Seega,

  milline on lastevanemate koosolekutel isade ja emade protsentuaalne suhe?

 3. ritsik ütles:

  Meil on järgmisel kolmapäeval koolikoosolekud, saab tuline olema, sest gümnaasiumiosa tahetakse koolist ära võtta.
  Aga isasid on tavaliselt 0-3 klassi peale koosolekul. ja alates 7. klassist käib üldse vaevalt 10 vanemat kohal. Vist arvatakse, et lapsed juba selleks ajaks “ära kasvatatud” piisavalt.

 4. iibis ütles:

  Alates 7. klassist võib olla ka see, et probleemide hulk kasvab mõnel juhul nii suureks, et mugavam on ennast distantseerida. Isasid oli kooli koosolekutel u 1/4 – 1/3 koguarvust, lasteaias üksainus. Koolis jagasid sageli vanemad laste klassid omavahel ära, nii et isasid oli kokkuvõttes märgatavalt.

  Ritsik, lastevanematel pole selle gümnaasiumiosa äravõtmisega midagi teha, arutlegu nad kuitahes tuliselt. Ma olen ise näinud seda protseduuri sündimas siinmail ja kahel juhul – oma töökoha ja laste puhul – mingil moel ka osaline olnud. Otsused tehakse mujal ja nad on juba valmis.

  Sinu ja mu laste koolist lahkus ju direktorgi, sest nähtavasti tema jõud protsesile vastu seista rauges.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s