Viimased suvised päevad. Leiud ja muu

Augusti lõpp ei ole enam päriselt suvi. Aga sügis ju veel ka ei ole.

Hommikul paistis päike, viisin pesu õue kuivama. Õhtul riputasin osa samast pesust veelkord kuivama, sisse.

Eile käisin Emajões ujumas. Õhk 15°C, vesi 15°C. Pardid jälgisid mind kaldalt hämmeldunud ilmel. Kuna väljas oli punane lipp, keeldus Väikevend kaasa tulemast. Alguses oli ehmatavalt külm, hiljem harjus keha jahedaga. Veest välja tulles püsis mõnus õhetus pikalt nahal.

Kodus tegin nädalavahetusel suurpuhastuse. Legoklotse tuli välja isegi kümmekond aastat tagasi sissepakitud imikuriiete vahelt, rääkimata diivanivahest või vanadest korvpallitossudest. Muud leidsime ka. Näiteks turvahälli sisevoodri või Suure Venna poolt pool aastat tagasi kaotatud koduvõtme, lisaks inspekteeris Kõrreke taas rõõmustavate tulemustega pr Paula imepärast kotti (mis on otsekui Ali-Baba koobas oma lõppematute aaretega). Kõrreke puhastas niiske lapiga ära ka Väikevennale teiseks sünnipäevaks kingitud mänguköögi. Väikevenda tabas nostalgiapuhang. Kuni meie Kõrrekesega tuustisime garderoobi puhastada, võttis Väikevend minu fliisi piknikutekiks, tõi alla kõik oma mänguloomad ning mängis erakordselt nunnult loomade piknikku.

Täna hommikul suurpuhastus jätkus, huvitavaid leide polnud – kui välja jätta veelkordne kogus legoklotse ning seitse pesupulka.

Õhtul, kui Suur Vend oli Lätist võistlustelt tagasi, lõhnas kogu maja õunakoogist.

Augusti lõpp, kuidas siis teisiti.

Advertisements

4 thoughts on “Viimased suvised päevad. Leiud ja muu

 1. Paula ütles:

  Pr. Paula on selgelt meelitatud. Kahjuks minu Kõrrekese analoog enam eriti ei kasva ja mittesobivaid riideid on nüüd lootus minul endal kanda. Kuigi pakkuda oleks kaks fliisvoodriga tuulejopet ning poisile pikk dress (üle 170 cm, põhimõtteliselt osa tennisevarustusest, ega see vist korvpalluri omast väga erine)

  • iibis ütles:

   Ma kardan, et tennisevarustus korvpalli mängides on sportlashingele sama, mis rätsepakostüüm spordisokkidega või midagi sarnast. Suuremal poisslapsel on 170+ suuruseni veel 20 cm aega, nii et võib olla on keegi pakilisem huviline silmapiiril.

   Aga nagu näha, siis Kõrrekese analoogi pärandust jagub meil siiani. (Äkki tekib sinna vahepeal hilpe iseenesest juurde?)

 2. iibis ütles:

  Sa ei mõtle seda ju ometi tõsiselt, et mõnel naisterahval võiks olla liiga palju riideid?!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s