Suvi, nagu ta just parasjagu on

Suvised päevad on täis ootamatusi ka kõige igapäevasemates küsimustes. Nii leidus meie lõunalaualauas frikadellisupikausside taga kaks viieaastast (külalislapsuke käis enne ilusasti kodus luba küsimas ja puha), kuid mitte ainsatki kümneaastast poissi. Suur Vend sõi samal ajal kanakintsu oma hea sõbra R pool. Ujumas käis R jälle meie perega.

Ega see jõe äärde minek nii lihtne polegi. Kõigepealt tuleb telefonitsi kätte saada Suur Vend. Seejärel minna ja otsida üles Väikevend ühest umbes viiest võimalikust naaberaiast. Kõrrekest on vaja veenda selles, et pooleliolevat raamatut on võimalik ka rannas edasi lugeda. Lõpuks on autos kõik lapsed ja rannalinad ja päikesekreem ja krokodill ja R ema poolt saadetud maasikad ja tee peal Mammale tagastada tulevad marjaämbrid.

Vesi Emajões oli +17°C.  Kõik käisid vees ära, krokodill ka korduvalt. Umbes 40 minutit ujumist, ja varbad kisuvad pisut krampi. Aga mõnus oli, tõepoolest. Maasikad olid pisut lödid, aga väga magusad.

Poisid ehitasid endale liivast losse. Kõrreke ehitas kanali ja silla, Väikevend amfiteatri gladiaatorite jaoks.

Kogu rannasolekut saatsid kilked Ei, ära pildista praegu! vahelduvalt kutsega Tule tee nüüd pilti! (Vahepeal, kui keelata tuli, sobis kasutada ka ähvardust Teen sust praegu pildi ja postitan su feissbuki seinale!)

Tagasiteel vahetasime Mamma juures tühjad ämbrid kausitäie vaarikate vastu.

Pärast õhtusööki (võileivad ja tee, vaariakad ja jäätis) võtsid  suured poisid rattad ja läksid otse staadionile.

6 thoughts on “Suvi, nagu ta just parasjagu on

 1. Paula ütles:

  Ma saan aru, et õpetajaks olemisel on kolm põhjust: juuni, juuli ja august

 2. iibis ütles:

  Nojah, siis ongi vist palju tahetud, et see veel midagi sisse ka tooks, eks ole.

  (Tehniliselt on Sul seejuures õigus: puhkus algab peale jaanipäeva ja lõppeb umbes taasisesisvumispäeva paiku, nii et teda jagub tõepoolest juunisse, juulisse ja augustisse.)

 3. Paula ütles:

  Iibis, hea.
  Sul on kas raha või aega kui pead oma peret palgast toitma. Arvan, et inimesed,kellel on piiramatult mõlemat, ei saa palka vaid on rahaga kohtunud mingit muud moodi.
  Sellel suvel on minul ainult 2 nädalat puhkust, aga miks ma pole rikas???

  • iibis ütles:

   Oh, viimasel ajal on mul PIDEVALT tunne, et kõik pakuvad mind igal pool ja alati üle. (Hea, et mul pole kombeks raha peale mängida… )

   • Paula ütles:

    Oi, see nüüd küll eesmärk ei olnud. Küllap sa oma toredate laste ja ilusa kirjutuamise oskusega tekitad meis salakadedust 🙂

 4. Anonyymne AK ütles:

  mul on ka sel suvel vaid 2 nädalat puhkust. ja ylepaisuvast rikkusest on asjad kaugel. ja kui olekski “rikkust”, ei oleks aega /ei raatsiks aega selle nautimisele kulutada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s